Nogometaši Rijeke na gostovanju u Kranjčevićevoj doživjeli neočekivan posrtaj

Arhiva

Na otvaranju utakmice uslijedio je šok za Rijeku. Već u drugoj minuti Lulić je izveo slobodan udarac s desne strane, Borevković se najbolje snašao u kaznenom prostoru i poentirao glavom – 2:0.

Zagreb – Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Rudeša (2:4) u utakmici 29. kola Hrvatski telekom Prve lige. Bijeli su na gostovanju u Kranjčevićevoj doživjeli neočekivan posrtaj, a već samo otvaranju susreta dalo je naslutiti da ovo neće biti riječki dan.

Dvije minute kasnije novi šok za bijele. Kamenar je u kaznenom prostoru uspio okrenuti Župarića i Zutu, te sjajnim udarcem ponovo matirati Slugu – 2:0.

Rijeka je od tog trenutka počela napadati, ali bez konkretnosti u završnici. I onda bljesak u 24. minuti. Pavičić je sjajno proigrao Acostyja koji je odlično ubacio, ali Heber iz neposredne blizine nije uspio poslati loptu u mrežu, već je samo zakačio ljevicom i ona je otišla pored vratnice!

Pritisak Rijeke urodio je plodom u 34. minuti. Acosty je oštro ubacio, Heber odlično reagirao. Pomoćni sudac prvo je označio zaleđe, a onda promijenio odluku dojavivši glavnom sucu Belu da prizna pogodak – 2:1.

U samoj završnici prvog poluvremena, Pavičić je krenuo u prodor i odigrao za Hebera koji se sjurio u kazneni prostor, ali ubačaj u izglednoj prilici očistili su domaći braniči.

Rijeka je odmah na otvaranju drugog dijela krenula po izjednačenje, ali gol je stigao na drugoj strani. Budimir je ovoga puta bio najspretniji i nakon dodavanja Segada pospremio loptu u mrežu – 3:1.

Bijeli se nisu predavali, u 60. minuti Pavičić je pokupio jednu odbijenu loptu i odličnim prizemnim udarcem matirao vratara Rudeša – 3:2.

Ipak, nada je bila kratko vijeka. U 64. minuti Budimir je pobjegao obrani Rijeke i pucao, Sluga je odlično obranio, a napadač Rudeša pokušao je doći do lopte, te je pao nakon kontakta sa Župarićem. Sudac Bel nije dugo razmišljao, penal za Rudeš i drugi žuti karton za Župarića!

Budimir je preuzeo odgovornost i poentirao – 4:2. Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu jer teško je bilo vratiti se u igru s deset igrača protiv rastrčanog domaćina.

Hrvatski telekom 1. liga, 29. kolo
Rudeš – Rijeka 4:2

Stadion Kranjčevićeva
Gledatelja 500
Sudac: Dario Bel (Osijek)
Strijelci: 1:0 Borevković (2′), 2:0 Kamenar (4′), 2:1 Heber (34′), 3:1 Budimir (49′), 3:2 Pavičić (60′), 4:2 Budimir (66′-11m)
Žuti kartoni: Munoz, Galilea, Fazli (Rudeš), Puljić, Pavičić (Rijeka).
Crveni kartoni: Pavić (87′-drugi žuti) (Rudeš), Župarić (66′-drugi žuti) (Rijeka).

Rudeš: Čondrić, Mesarić, Borevković, Galilea, Lulić, Budimir (od 78′ Glauder), Kamenar (od 89′ Ivančić), Fazli, Pavić, Grujević, Munoz (od 56′ Muić).

Rijeka: Sluga, Zuta, Escoval, Župarić, Leovac (od 30′ Puljić), Grahovac, Capan, Acosty (od 69′ Punčec), Pavičić, Heber, Čolak (od 63′ Gorgon).