Nogometaši Rijeke nose puni plijen iz Splita u 14. uzastopnoj pobijedi

split_rijeka_park_mladezi_2014

Ekipa Rijeke vođena trenerom Matjažom Kekom ostvarila je 14. uzastopnu pobjedu u službenim utakmicama te prvu na gostovanju kod Splita nakon gotovo četiri godine.

Split – Nogometaši Rijeke nastavili su svoj niz pobjeda u ovom prvenstvu te su u četvrtom kolu pobijedili i uzeli sva tri boda protiv RNK Split. Konačni rezultat 0:3 točno oslikava i stanje na travnjaku u kojem je Rijeke od samom početka dominirala, kontrolirala utakmicu te imala odličnu realizaciju, pogotovo u drugom poluvremenu.

Rijeka je povela već u 24. sekundi kada je nakon dobro oduzete lopte Krstanovića, Kvržić asistirao za Leovca koji smireno pogađa iz lijevog kuta.

U drugom dijelu još dvije asistencije Ivana Krstanovića te dva pogotka Andreja Kramarića. Prvi put je Kramarić pogodio u 55 – oj minuti nakon centaršuta Krstanovića, a drugi put za 0:3 u 73’. Krstanović je dobro reagirao na dugu loptu, kratko glavom dao za Kramarića koji efektno lobom prebacuje vratara Splita.

– Dobro smo istrčali, dobro parirali i napokon je momčad koju ja vodim pobijedila u Parku mladeži. Čestitke igračima, ali pred nama je nova utakmica. Igrači su napravili ono što smo tražili, imali smo još prostora za olakšati si neke stvari već u prvom poluvremenu. Bio sam uvjeren da smo nešto naučili nakon prošle utakmice u Splitu, nismo dozvolili domaćinu da okomitim loptama dođe na 16 metara i držali pritisak na njihovu zadnju liniju te na kraju zasluženo pobijedili – rekao je nakon utakmice Matjaž Kek.