Nogometaši Rijeke pobijedili Lokomotivu i upisali nova tri boda @ Zagreb

arhiva

arhiva

Ključan trenutak utakmice dogodio se u 63. minuti. Mišić je ubacio loptu iz kornera, Andrijašević se najbolje snašao i poentirao – 0:1. Bio je to trenutak koji je usmjerio utakmicu jer Lokomotiva se od tog trenutka morala otvoriti i krenuti po izjednačujući pogodak.

Zagreb – Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 2:0 u utakmici 14. kola MAXtv Prve lige ostvarivši vrijedna tri boda, te zadržavši prednost na vrhu pred Dinamom.

U 79. minuti Mišić je izveo slobodan udarac i pronašao Gorgona koji je bio najspretniji i poslao loptu pored Zagorca – 0:2.

Lokomotiva je krenula po pogodak, a najbliže su stigli u 89. minuti. Kolinger je pronašao Doležala koji je izbio sam pred vratara Zagorca, uspio ga zaobići, ali je promašio gol.

Rijeka je angažirano krenula u utakmicu, ali angažman i terenska inicijativa nisu urodili plodom. Udarci Vešovića i Gorgona (10′, 17′) otišli su pored gola, dok su pokušaji Vešovića (18′) i Mišića (23′) završili ravno u rukama vratara Zagorca.

U 26. minuti Andrijašević je ubacio loptu s desnog boka, ona mu se ponovo odbila i nogometaš Rijeke našao se u izglednoj prilici, ali nije bilo preciznosti u završnici

Lokomotiva se probudila u završnici prvog dijela, a najbolju šansu imala je 38. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane, Doležal je dobro reagirao i pucao iz prve, ali vratnica je spasila Rijeku. Lokosi su do kraja poluvremena bili aktivniji i pritiskali su zadnju liniju Rijeke, ali premoć nisu uspjeli kapitalizirati.