Nogometaši Rijeke pobijedili su danski Aarhus – Matei i Gorgon zablistali

Rijeka utakmicu drugog kola Atlantic cupa igra u subotu od 14 sati protiv Djurgardena.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su danski Aarhus 3:0 u utakmici prvog kola na međunarodnom turniru Atlantic cup što se održava u Portugalu.

Rijeka je otpor čvrstih Danaca slomila unutar deset minuta u samoj završnici utakmice. Prevagu su na kraju donijeli igrači koji su ušli u igru u drugom dijelu.

U 73. minuti Matei i Črnic odigrali su dupli pas, Matei se našao u prilici i lijepo poentirao – 1:0. Samo šest minuta kasnije uslijedio je novi sjajan potez rumunjskog nogometaša.

Matei je primio loptu na rubu kaznenog prostora i sjajnim udarcem poslao loptu ravno u rašlje – 2:0.

Ako dvije sjajne akcije nisu bile dovoljne za odličan dojam, točku na “i” stavio je Gorgon. Matei je donio loptu pred protivnički kazneni prostor i odigrao za Gorgona koji sjajnim udarcem lijevom sa 16 metara nogom gađa suprotni kut – 3:0.

U prvom dijelu utakmice Aarhus je dobro parirao Rijeci, izabranici Matjaža Keka najbliže su golu došli u osmoj minuti. Nakon kornera Elez je pucao glavom, Gavranović skrenuo loptu iz neposredne blizine, ali vratar Aarhusa sjajno je reagirao i iščupao loptu ispod grede.

U 47. minuti Prskalo je odličnom paradom obranio udarac Ikonomidisa, a treba istaknuti i lijep udarac Eleza u 55. minuti.

Rijeka – Aarhus 3:0