Nogometaši Rijeke pobijedili su Ferencvaros u prvoj pripremnoj utakmici @ Portugal

U 78. minuti Mavrias je lijepo potegnuo po desnoj strani i odigrao za Acostyja. Uslijedio je ubačaj i sjajna reakcija glavom Hebera koji je napokon slomio mađarsku obranu – 1:0.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Ferencvaros 1:0 u prvoj pripremnoj utakmici odigranoj u Portugalu. Rijeka je dobru igru naplatila u samoj završnici utakmice kada je stigla do pobjedničkog pogotka.

Ferencvaros je pritisnuo u završnici utakmice, ali Rijeka je izdržala sve napade i ostvarila važnu pobjedu za samopouzdanje u ovoj fazi priprema.

Rijeka je nakon gola zaprijetila u još nekoliko navrata, najbliži pogotku bio je Jelić, ali njegov udarac iz uskog kuta obranio je vratar Ferencvarosa.

Izabranici Matjaža Keka dobro su otvorili utakmicu. Raspopović je okušao udarac u šestoj minuti, ali vratar suparničke momčadi bio je spreman.

Samo tri minute kasnije Bradarić je sjajno proigrao Kvržića koji se sjurio u kazneni prostor, ali nedostajalo je preciznosti u završnici.

Ferencvaros je zaprijetio u desetoj minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Blažić je bio najviši, a Sluga sjajnom intervencijom sačuvao svoja vrata.

Rijeka je odgovorila u 16. minuti. Črnic je sjajno proigrao Puljića koji se našao u odličnoj prilici, ali vratar Dibusz spasio je svoja vrata odličnom intervencijom.

Utakmica je obilovala žustrinom i obostranom željom s obje strane da se ostvari dobar rezultat, a Rijeka je na kraju pretočila jednu priliku u pogodak.

U idućoj utakmici Rijeka će 29. siječnja od 17 sati po srednjoeuropskom vremenu odmjeriti snage protiv danskog AGF Aarhusa u prvom kolu Atlantic cupa.

Rijeka – Ferencvaros 1:0