Nogometaši Rijeke pobijedili Zagreb

“Danas ćemo navijati kako ste vi igrali u KC” – pisalo je na transparentu istaknutom na ogradi Armadine tribine na početku današnjeg susreta.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Zagreb 3:0 u utakmici 30. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je ovim slavljem stigla do 18. prvenstvene pobjede. Nakon nešto mirnijeg otvaranja u kojoj treba istaknuti dobru priliku za Bezjaka u 14. minuti koju riječki napadač nije uspio iskoristiti, Rijeka je u samo tri minute slomila otpor Zagreba.

U 19. minuti Marin Tomasov uzeo je loptu na svojoj polovici i krenuo kontru. U završnici Tomasov je proigrao Bezjaka, koji je pronašao samog Bradarića koji je postigao svoj prvijenac u prvenstvu ove sezone u dresu Rijeke.

Samo dvije minute kasnije Ristovski je sjajnom okomitom loptom izbacio Bezajka koji je ostao sam u kaznenom prostoru -2:0.

Zagreb je uzvratio slobodnim udarcem na 20 metara, ali pokušaj Stepčića otišao je malo iznad grede. Na drugoj strani uslijedile su nove dvije prilike za domaćina. Prvo je u 28. minuti Maleš lijepom okomitom loptom pronašao Tomasova koji je glavom spustio za Gavranovića koji nije uspio dobro zahvatiti loptu. Tri minute kasnije Samardžić je dugom loptom izbacio Tomasova koji iz prve poluvolejom sjajno pucao, ali Herceg je efektno obranio.

Ako je bilo ikakve sumnje u ishod utakmice, Rijeka ih je otklonila u 51. minuti. Bezjak se još jednom sjajno riješio pratnje i ubacio s desnog boka, a Matei loptu pospremio u mrežu – 3:0.

Prilika za novi pogodak stigla je u 57. minuti. Gavranović je kontru okončao dodavanjem za Tomasova koji je ostao sam na rubu kaznenog prostora. Tomasov je naciljao kut gola, ali lopta je prošla uz vratnicu.