Nogometaši Rijeke šestu utakmicu zaredom bez pobjede

…ilustracija…

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Gorice (1:2) u utakmici 10. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka šestu utakmicu zaredom nije upisala pobjedu, a Gorica je ovom pobjedom preskočila bijele na ljestvice.

Velika Gorica – Nogometaši Rijeke ponovo nisu uspjeli ostvariti cilj, tj. izboriti pobjedu.

Nova tri boda otišla su na konto Gorice čiji su nogometaši preokrenuli utakmicu i uspješno anulirali gol Riječana. Igrala se 80. minuta. Gorica je povela protiv Rijeke u 80. minuti. Lovrić je ubacio s desne strane, a Atiemwen je poentirao – 2:1 za potpuni preokret na utakmici. Rijeka je krenula na sve ili ništa, Špičić je srušio Čolaka u kaznenom prostoru, a Jović je pokazao drugi put na bijelu točku.

Puljić je ponovo preuzeo odgovornost, ali Kahljina je ovoga puta sjajno reagirao i sačuvao svoju mrežu. Zadnjih nekoliko minuta Rijeka je pritiskala, ali Gorica se lavovski borila i sačuvala mrežu.

Prvo poluvrijeme obilježio je pritisak Rijeke, niz udaraca koji su završili bloku domaće obrane, te nekoliko kornera koje je vratar Gorice Kahljina lako pokupio. Domaća obrana izbila je ubačaj Gorgona, kao i Pavelića koji je u 12. minuti uz pomoć Acostyja stvorio višak na desnom boku. U nastavku te akcije, Puljićev udarac u srcu kaznenog prostora je blokiran, lopta je došla do Lončara koji se našao u sjajnoj prilici, ali i njegov udarac blokiran je od strane obrane Gorice. Raspoloženi Lončar je u 18. minuti dvaput lijepo prošao po desnoj strani, ali obrana Gorice bila je sigurna.

Na drugoj strani Gorica je pokušavala kontranapadima, ali bez previše uspjeha. I onda, nakon konstantnog pritiska, u prvoj minuti sudačke nadoknade, Rijeka je povela.Gorgon se uspio izboriti za poziciju u kaznenom prostoru, a Špičić ga je srušio i Jović je pokazao na bijelu točku. Puljić je preuzeo odgovornost i poentirao – 0:1. U nastavku utakmice Gorica je zaigrala napadački. Miyja je potegnuo s dvadesetak metara, Sluga samo kratko odbio loptu, a Zwolinski je bio najbrži i pospremio je u mrežu – 1:1. Rijeka je uzvratila u 70. minuti. Puljić je povukao kontru, odigrao za Hebera koji je sjajno proigrao Gorgona. Napadač Rijeke ostao je sam pred golom, ali Kahljina je izašao s gola i sjajno obranio.