Nogometaši Rijeke slavili u Osijeku

nk_osijek_nk_rijeka_2013

Strijelci za Rijeku bili su Kvržić (29′), Kramarić (64′) i Močinić (79′), dok je jedini pogodak za Osijek postigao Novaković (66′).

Osijek / Rijeka – Rijeka se s današnjom pobjedom u Gradskom vrtu približila vodećom dvojcu – Hajduku i Dinamu – na samo jedan bod razlike, a trenutačno je treća na ljestvici s 29 bodova. Nakon utakmice s Osijekom i pobjede 3:1 nad domaćinom trener Kek bio je zadovoljan osvojenim bodovima. S obzirom na okolnosti.

– Odrađeno čiste glave i teških nogu. Ali nije bilo lako, iako tu ne smatram samo na utakmicu. Mislim na put iz Lyona, pa put u Vukovar i to sve praktički bez treninga. Još jednom hvala i klubu Radnički iz Borova naselja čiji su nam ljudi omogučili da bar malo treniramo na njihovom travnjaku, rekao je trener Kek i nastavio.

– A sama utakmica je bila teška. Uvijek kad igraš poslije europske utakmcice s jednom ekipom koja se želi dokazivat, zna biti vrlo teško. Ali mislim da smo zasluženo pobijedili. Imalo smo i dobrih i slabih trenutaka. Kolegi Kuleševiću želim sve najbolje, a nama utakmica polako pada u zaborav jer za tri dana smo u Ludbregu, pa onda u Splitu. No to moramo to istrpiti, odraditi i odigrati. To smo željeli, pa se moramo tako i ponašati.

Rijeka je u Osijeku pobijedila prvi put nakon svibnja 2009, kad su slavili 2:1. Ovom pobjedom Rijeka je ponovno došla samo na bod zaostatka za vodećim klubovima lige.

Dodajmo da se Riječani po okončanju utakmice u Osijeku nisu vratili na Kantridu već zaputili u Sv. Martin na Muri gdje će dočekati kup ogled s ‘Podravinom’ u Ludbregu ove srijede.

NK OSIJEK: Mikulić – Babić (od 73′ Škorić) , Novaković, Bralić, Pavić – Šorša, Kurtović (od 71′ Vitaić) , Mišić, B.Barišić (od 81 Lukić) – Dugandžić, J.Barišić

NK RIJEKA: Vargić – Mujanović, Knežević, Marić, Bertoša – Kvržić, Močinić, Maleš, Sharbini (od 57′ Alispahić) – Benko (od 70′ Krstanović), Kramarić (od 78′ Brezovec)

TIJEK UTAKMICE…
PRVO POLUVRIJEME

1′ Utakmica je počela, prvi napad ima Osijek

3′ Velika prilika za Rijeku. Ubacio je, nakon dobrog driblinga, Kramarić, a glavom je probao Benko. Otišlo je kraj vratnice

5′ Traje pritisak Rijeke, sad je probao Benko s 20 metara, ali i dalje nema udarca u okvir gola

10′ Iz kornera Močinića, Kvržić je imao odličnu priliku. Neometan s 6 metra, ipak puca direktno u ruke vratara Mikulića

16′ Opet tečna akcija preko desnog krila koju Kvržić završava povratnom loptom na deset metara ispred gola Osijeka. No udarac Benka blokira obrana Osijeka. Već treći korner za Rijeku…

18′ Prvi put prijeti Osijek. Slalom Dugandžića završava udarcem s 16 m, čija lopta, iako spora, završava na vratnici…

20′ Iz slobodnog udarca iskosa probao je Sharbini…Mikulić skida ispod grede…

27′ Kramarić s 25 metara gađa lijevi kut gola Mikulića…lopta ipak odlazi u gol aut

29′ GOOOOOOL! 0:1! KVRŽIĆ! Nakon akcije po desnom boku i udarca Kramarića, lopta se sretno odbija do Zorana Kvržića koji s 12 metara pogađa prazan dio mreže uz prvu vratnicu.

33′ Uzvraća Osijek, nakon kornera najviši je bio stoper Osijeka Novaković i pucao neometan malo iznad grede Vargićeva gola

37′ Skoro 0:2, ali Mikulić brani udarac Sharbnija s 15 metara. Bila je to lijepa akcija, dobra asistencija Kramarića, odličan udarac Sharbinija, ali i vrhunska reakcija vratara

44′ ŽUTI KARTON – Mateo Bertoša (RI) – zadražavanje igre

45′ Osijek prijeti iz kornera – sam je opet bio Novaković, ali puca kraj gola Vargića

DRUGO POLUVRIJEME

46′ Počeo i drugi dio, početni udarac ima Rijeka

54′ Bez previše ritma u drugom dijelu, iako je Osijek nešto aktivniji…

57′ Ulazi ALISPAHIĆ, izlazi SHARBINI

60′ U 16m ‘uletio’ je Alispahić, kojeg je odlično poslužio Kvržić, ali je na udarcu bio blokiran

64′ GOOOOOOL! 0:2! KRAMARIĆ! Produkcija dva napadača Rijeke. Dupli pas, na kraju udarac Benka s 10 metara koji brani Mikulić, ali se lopta ponovno odbija do Kramarića koji zakucava loptu pod samu gredu…lijepa polukontra Rijeke

66′ GOL! 1:2! NOVAKOVIĆ! Nakon kornera opet je Novaković bio najspretniji i glavom pogodio Vargićev gol

68′ ŽUTI KARTON – Knežević (RI) – oštar prekršaj

69′ Vargić brani slobodan udarca Mišića

70′ Ulazi KRSTANOVIĆ – izlazi BENKO

71′ ŽUTI KARTON – Babić (OS) – oštar prekršaj

74′ Probao je Kramarić, ali šut s 16 metara, odlazi preko gola

78′ Posljednja izmjena kod Rijeke; izlazi KRAMARIĆ, ulazi BREZOVEC

79′ GOOOOOOOL! 1:3! MOČINIĆ! Prekid je donio Rijeci pogodak. Nakon kornera Marić je smirio loptu za Močinića koji s 16 metara, prizemno puca i pogađa precizno lijevi donji kut golmana Mikulića

83′ Odlična prigoda za Brezovca. Duga dijagonalna lopta Bertoše za Kvržića, koji dobro vidi natrčalog Brezovca, ali udarac iz prve ide malo iznad grede

90 +3 Kraj utakmice. Pobjeda Rijeke 1:3 nad domaćim Osijekom. Prva pobjeda u Gradskom vrtu nakon četiri i pol godine. Čestitke Riječanima!