Nogometaši Rijeke u samoj završnici do vrijedne pobjede @ Koprivnica

Arhiva

Do izjednačenja gosti dolaze pogotkom Alexandera Gorgona u 74′. Tomečak je odlično ubacio, Gorgon je ostao sam i poentirao.

Koprivnica – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Slaven Belupo 2:1 u utakmici 12. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je uspjela u nastavku preokrenuti zaostatak iz prvog poluvremena, snažnom završnicom stigla je do važna tri boda.

Igrala se 90′ kada je Gorgon izveo slobodan udarac i ubacio u kazneni prostor, domaćin je kratko odbio loptu, a Acosty zakucao za vodstvo do 2:1 za konačan rezultat protiv Slaven Belupa.

Rijeka je preokret najavila u 74. minuti. Tomečak je odlično ubacio, Gorgon je ostao sam i poentirao – 1:1. Dvije minute kasnije Tomečak je ponovo sjajno ubacio, lopta je došla do Andrijaševića na drugoj vratnici, ali nije uspio najbolje zahvatiti. Domaćin je imao priliku u 82. minuti. Nakon novog ubačaja pred gol Rijeke, Krstanović je ostao sam, ali Prskalo je uspio uhvatiti loptu.

Prvih 45 minuta nije donijelo previše događanja na travnjaku. Slaven je na početku pokušao kroz nekoliko ubačaja stvoriti priliku, ali bez rezultata. Gol je stigao u 14. minuti. Nakon sudara Radivojevića i Tomečaka, igrač Rijeke ostao je ležati na travnjaku. Domaćin nije prekinuo igru, nakon ubačaja s desne strane upravo je Radivojević ostao sam u kaznenom prostoru i poentirao – 1:0. Idućih 15 minuta nije ponudilo previše, domaćin je stigao u kazneni prostor Rijeke u 31. minuti. Lima je pobjegao po lijevoj strani kaznenog prostora i oštro ubacio, ali Smolčić je bio najbrži i izbio loptu.

U 37. minuti Lima je ponovo pobjegao obrani Rijeke, ušao u kazneni prostor, ali prizeman udarac odlično je obranio Prskalo. Rijeka se probudila u završnici. Gorgon je u završnici gurnuo za Lončara iza obrane Slavena. Veznjak Rijeke je dobro pucao, ali Ježina je bio spreman. U završnici Rijeka je imala dvije situacije. Udarac Puljića s 18 metara otišao je pored gola, pokušaj Lončara u sudačkoj nadoknadi završio je u bloku. U nastavku utakmice prvi je zaprijetio domaćin. Glavčić je opasno ubacio, Prskalo je ulovio loptu, ali mu je ispala iz ruku kada su već svi odustali od akcije. Punčec je bio spreman i izbio loptu, srećom Slaven u nastavku akcije nije iskoristio posjed u kaznenom prostoru. Rijeka je imala dobru priliku u 61. minuti, Lončar je odigrao za Andrijaševića, ali njegov pokušaj blokirao je Bogojević. Rijeka je najavila pogodak u 68. minuti. Tomečak je prošao po desnom boku i ubacio, vratar Ježina kratko je odbio, ali Paracki je bio brži ispred Gorgona.