Nogometaši Rijeke upisali nova tri boda @ Zagreb

Rijeka je kvalitetnije ušla u utakmicu. U prvih dvadesetak minuta u nekoliko situacija riječki nogometaši stigli su pred vrata Lokomotive i nedostajalo je malo mirnoće da bi se otvorila prilika.

Zagreb – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Lokomotivu 1:0 u utakmici 31. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je tako stigla do pete pobjede protiv Lokomotive ove sezone.

Ključan trenutak dogodio se u 59. minuti. Tomasov je izveo korner, Vešović samo kratko prenio loptu, a Gavranović je na drugoj vratnici gurnuo u praznu mrežu – 0:1. Lokomotiva je najbliže izjednačenju stigla u posljednjim trenucima utakmice kada je Andrijašević glavom prebacio Vargića, ali Lešković je sjajnom reakcijom ispucao loptu s crte.

Prva je stigla u 11. minuti kada je Matei okušao udarac s ruba kaznenog prostora. Iako udarac nije bio jak, Zelenika je u dosta muke izbio loptu u korner. U 16. minuti Tomasov je potegnuo s 18 metara, Zelenika je kratko odbio loptu za Gavranovića koji je zatresao mrežu, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

Četiri minuta kasnije Rijeka je ponovo s nekoliko lijepih poteza stigla pred gol Lokomotive. Bradarić je dugom loptom pronašao Ristovskog koji se riješio pratnje braniča i proigrao Tomasova. Uslijedio je jak prizeman ubačaj, ali Balaj nije najbolje reagirao u izglednoj situaciji.

Do kraja prvog dijela valja istaknuti i pokušaj Mateija u 27. minuti. Na drugoj strani Lokomotiva nije previše napravila u prvom dijelu. Najveću priliku imala je u 34. minuti kada se nakon ubačaja s desne strane Capan našao u lijepoj prilici na prvoj vratnici, ali nije dobro zahvatio loptu.

Otvaranje drugog poluvremena ponudilo je puno uzbuđenja. U 48. minuti nakon kontakta Grezde i Ristovskog u kaznenom prostoru, sudac Matoc pokazao je na bijelu točku. Marić je preuzeo odgovornost, Vargić je pročitao stranu i odlično obranio!

Na drugoj strani uzvratila je Rijeka. Gavranović se odlično oslobodio, potegnuo s 15 metara, ali ispriječila se vratnica. Ujedno, kontakt Brezovca i Andrijaševića na rubu kaznenog prostora, Matoc nije okarakterizirao ni kao prekršaj.