Odlični rezultati opatijskih jedriličara na Novogodišnjoj regati @ Hvar

Razlog za slavlje bili su odlični rezultati mladih jedriličara, koji su u Opatiju donijeli mnoštvo medalja.

Opatija – U jedriličarskom klubu Opatija se već prvog dana Nove godine počelo slaviti. Naime, opatijski jedriličari su se upravo prvog u godini vratili sa Novogodišnje regate na Hvaru, koja se već tradicionalno održava od 28. do 31. prosinca, koja je ove godine ujedno bila i Državno prvenstvo za klasu OPTIMIST i zadnji Europa Cup u godini za klasu LASER.

U klasi Optimist u ukupnom poretku na 5. mjesto plasirao se Marko Gačić, koji je, s obzirom da su ispred njega bili jedan Austrijanac i jedan Slovenac, uzeo broncu na Državnom prvenstvu. Još jedan odličan plasman ostvario je i Pavle Živanović, koji je do zadnjeg plova bio također u borbi za medalje, ali su uvjeti zadnjeg dana mazili više konkurenciju nego njega (slabi vjetar), pa je tako zauzeo odlično 7. mjesto u ukupnom poretku i 5. na Državnom prvenstvu, samo 3 boda od klubskog kolege i medalje. Za JK Opatija još su u klasi Optimist nastupili Marko Vuksanović koji je završio na 51. mjestu i Tomas Hamerlitz na 54. mjestu. Ukupno u ovoj klasi nastupilo je 91. takmičar iz 7 zemalja.

U klasi Laser 4.7, također odlični rezultati. Na 2. mjestu regatu je završio Mateo Pavinčić, koji je jednim preranim opuštanjem u jednom plovu dobio diskvalifikaciju i time izgubio prvo mjesto, ali ipak dobro jedrenje tokom cijele regate zadržalo ga je na postolju. Paolo Mavričić zauzeo je 6. mjesto u ukupnom poretku i prvo u konkurenciji do 16 godina, što mu je ujedno bila i zadnja regata u toj konkurenciji, pa kud će bolje nego na zadnjoj regati završiti prvi. U ovoj klasi nastupilo je 47 takmičara iz 11 zemalja.

Marko Gačić

U klasi Laser Radial Anja Hamerlitz zauzela je ukupno 24. mjesto, 7. u konkurenciji djevojaka. Nisu ju baš mazili uvjeti s obzirom da je vjetar bio srednje jak, a njoj to ne odgovara s obzirom da još mora poraditi na fizičkoj spremi. U ovoj klasi nastupilo je 39 takmičara iz 6 zemalja.

– S ovim rezultatima sam i više nego zadovoljan. Malo klubova se može pohvaliti sa ovoliko takmičara među prvih 5 u skoro svim klasama. Tu je još i brončana medalja Marka Gačića na DP kojoj smo se potajno nadali, a nismo je očekivali. Da je bilo i još malo više sreće na našoj strani, rezultati su mogli bit i mrvicu bolji, ali nećemo “cjepidlačit”, jer ovime smo dokazali da smo u samom vrhu Hrvatskog jedrenja u ovim klasama, a dobro se držimo i izvan granica Lijepe naše. Ovim putem želim čestitati svim mojim takmičarima na odličnim rezultatima i zaželjeti im još puno uspjeha u Novoj Godini koja nam je tek počela…i to kako nam je počela, rekao nam je Damir Nakrst, trener Jedriličarskog kluba Opatija.