Održan kongres studenata računarstva i elektronike na Tehničkom fakultetu @ Rijeka

kongres_studenata_racunarstva_elektronike_tehnicki_fakultet

Svi sudionici kongresa su se složili da budućnost Hrvatske u računalnoj znanosti ovisi upravo o njihovom angažmanu i zalaganju da kao akademska zajednica postanemo prepoznatljivi u svijetu.

Rijeka – Tridesetak studenata računarstva i elektronike iz Osijeka, Zagreba i Rijeka sudjelovalo je na 4. kongresu studentskih ogranaka hrvatske sekcije (CroSBC – Croatian Student Branch Congress ) međunarodne organizacije IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) koji se nedavno održao na riječkom Tehničkom fakultetu.

Kako su istaknuli organizatori, u skladu sa svjetskim trendovima u navedenim područjima, tematika predavanja bila je usmjerena ka mogućem osobnom i skupnom doprinosu promoviranju i razvoju tehničkog područja.

kongres_studenata_racunarstva_elektronike_tehnicki_fakultet_1

Naglasak je bio na mogućnostima djelovanja unutar IEEE udruge koja nudi različite oblike natjecanja studentima koji time stječu priliku usavršiti svoje znanje te doprinijeti cjelokupnoj zajednici. Tako je bilo održano predavanje o IEEEXtreme natjecanju u kojem se odmjeravaju znanja i vještine u stvaranju algoritama i rješavanju problemskih zadatka. Drugo predstavljeno natjecanje bilo je IEEE MadC, koje od studenata iziskuje stvaranje raznih mobilnih aplikacija čija je svrha poboljšati i olakšati pojedine zadatke akademskih zajednica diljem svijeta.
Jedna od tema kongresa bila je i održivost te iskoristivost elektroenergetskih mreža, a na koju je mr. sc. Vitomir Komen održao zanimljivo predavanje koje je dalo pregled raspoloživih tehnologija te njihovoj upotrebi u zemlji i svijetu.

kongres_studenata_racunarstva_elektronike_tehnicki_fakultet_2

Na kongresu je bio prezentiran i hvalevrijedan pokret da se pomogne osobama sa invaliditetom uz pomoć računala, senzora te mobilnih uređaja kako bi im se olakšalo kretanje i obavljanje nekih svakodnevnih aktivnosti, a u sklopu prezentacije projekta ”Multinamjenska asistivna tehnologija” sufinanciranog od strane Zaklade Sveučilišta u Rijeci.

Održavanje samog kongresa svojim su doprinosom omogućili Rockwool, Milman te Studenski zbor Tehničkog fakulteta u Rijeci. Naposljetku, svi sudionici kongresa su se složili da budućnost Hrvatske u računalnoj znanosti ovisi upravo o njihovom angažmanu i zalaganju da kao akademska zajednica postanemo prepoznatljivi u svijetu.

Ivan Mellor / PodUčkun.net

Ovo je arhivski članak. Stranice su u međuvremenu redizajnirane.

Kreni od početne stranice - Poduckun.net