Opatija u finalu Županijskog nogometnog Kupa

nk_opatija_polufinale_kupa

Postigli su domaći u 85′ još jedan zgoditak iz najljepše akcije na utakmici u kojoj su sudjelovali Brajković, Dunković i Radomir koji je loptu ubacio u mrežu, no pomoćni sudac Barbić označio je zaleđe i zgoditak je poništen.

Opatija – U utakmici koja je izgledala više prijateljska nego polufinale Kupa PGŽ, Opatijci su nakon jedanaesteraca, izborili finale. U prvom poluvremenu skoro da i nije bilo ozbiljnijih i opasnijih akcija niti pred jednim golom. Drugo poluvrijeme nešto sadržajnije, u kojem su i jedna i druga ekipa stvorili nekoliko izglednijih situacija za postizanje golova, no svaka ekipa uspjela je samo jednom pogodit mrežu.

Najprije je u 66′ brzu i preciznu akciju domaćih završio Toni Rudan prizemnim udarcem malo iskosa s 16 m u donji desni kut vratara Raspora za vodstvo domaćih, a potom je Dargan Šanjug u 75′ iz slobodnog udarca s 18 m lijepo i precizno prebacio živi zid i pospremio loptu pod samu prečku za izjednačenje.

U ruletu penala, domaći uspješniji i izborili finale .

POLUFINALE KUPA PGŽ
Igralište: NK Opatije
Datum: 24.09.2013.
Kategorija: SENIORI
Gledatelja: 50
Suci: Goran Brusić ( Čavle ), Zvonko Radić ( Kastav ), Robert Barbić ( Rijeka )
Delegat: Ivan Smokrović ( Rijeka )
Liječnik: dr. Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK HALUBJAN 5 : 3 ( 0:0, 1:1 ) nakon jedanaesteraca
Peterfai, Hasičić (46′ Šuker), Zobić, Krešić, Mance, Rudan (67′ Lazić), Radomir, Udović, Brajković, Vlatković (46′ Dunković), Erceg
Trener: Dragan Tadić

NK HALUBJAN: Raspor, Brnčić (46′ Baljak), Kovčalija, Miletić, Omerović, Kinkela, Štimac, Bilobrk, Kučinić, Šanjug, Plecić (66′ Alilović)
Trener: Petar Radaković

Strijelci: 1:0 Toni Rudan u 66′; 1:1 Dragan Šanjug u 75′

Jedanaesterci: 2:1 Goran Brajković; 2:2 Luka Bilobrk; Damir Radomir (golman Raspor brani); Matej Kučinić (golman Peterfai brani); 3:2 Bernard Šuker; Mario Alilović (puca pored gola); 4:2 Dario Mance; 4:3 Muhamed Omerović; 5:3 Antun Dunković