Opatijci “pali” na Hreljinu

Domaćin u drugom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac na vrata Opatije, a u onih nekoliko akcija kad su uspjeli preci u polovicu Opatije, pomoćni sudac Trbulin uvijek je označio zaleđe sto je kod domaće publike izazvalo burne reakcije.

Hreljin – Zanimljivu utakmicu odigrali su jučer u Hreljinu ekipe Naprijeda i Opatije u sklopu 6.kola 3HNL Zapad. Domaćin je, za razliku od gostiju, u utakmicu krenuo puno agresivnije i pokazalo se, s dva pogotka, riješio pobjednika utakmice u prvih 11 minuta.

Gosti su u drugom poluvremenu imali puno veći posjed lopte, promašili bezbroj tzv. “zicera”, no uspjeli su samo smanjiti i ublažiti poraz. No krenimo redom, u prvih 5 min utakmice domaći su u dva navrata vrlo lako prolazili po svojoj lijevoj strani i ubacili oštre centaršuteve koje je vratar gostiju nesigurno odbijao. No, treći ubačaj, u 6′ vratar Jakopović ponovo kratko odbija do Hamidovića kojem s 5 metara nije bilo teško pogoditi nebranjeni kut za vodstvo Naprijeda 1:0.

U 11′ još jedna pogrešna procjena Jakopovića na jednu ubačenu loptu, koju Petrović glavom ubacuje za 2:0. Opatijci tek nakon 20′ dolaze malo do “daha”, u jednoj brzoj kontri Šuker je opalio s 25 m pokraj gola iako mu je Coralini bio sam na lijevoj strani.U 32′ domaći ponovo opasno prijete iz slobodnjaka iskosa na rubu 16 m, ali Tkalčević na drugoj stativi izbacuje glavom ispred Radnanovića. U .44′ Kremenović je opalio s 20 m, ali točno u golmana. U drugom poluvremenu trener Opatije uvodi tri nova igrača (Tokić, Vlatković i Radomir) što je ubrzo domaćinu donijelo puno problema. U 47′ Rudan centrira Tkalčević sam na 5 m glavom kraj gola. U 49′ Šuker ubacio Radomir na 5 m glavom, ali opet kraj gola, Obje ove situacije su bile vise nego izgledne. U..60′ Šuker nalazi Vlatkovića samog na 15 m, ali njegov udarac blokira obrana Naprijeda i lopta odlazi u korner. U 65′ brza akcija preko lijeve strane Vlatković lijepo upošljava samog Rudana na 15 m koji kao i Vlatković maloprije čeka, obrana ponovo ulazi u blok, i još jedna vise nego dobra prilika odlazi u nepovrat. U 70′ Rudan centrira Vlatković glavom s 7-8 m, no golman Kežić krajnjim naporom odbija rukom. U 80′ Šuker iz kornera Radomir sa 7 m glavom, ali i Radomir je neprecizan i lopta odlazi pokraj gola. U .86′ duga lopta Jakopovića obrana Naprijeda slabo reagira Radomir iz prve iz voleja s 18 m ali njegov udarac odlazi iznad gola. U 89′ Šuker prolazi trojicu domaćih igrača ulazi u 16-terac i kad se našao san pred vratarom Kežićem na 10 m od gola domaći branič ga grubo rusi s leđa, ali slabi sudac Jelenčić ne svira ništa, iako su svi (igrači i publika) stali i očekivali jedino sto se u toj situaciji trebalo dogoditi – 11-terac za goste. Velika pogreška glavnog suca cime su gosti znatno oštećeni. Opsada domaćih vratiju nastavlja se i u sudačkoj nadoknadi, kad je Lazić u izglednoj prilici, ali iz blizine njegov oštar udarac vratar Kežić brani.

U 92′ još jedna duga akcija Opatijaca pred vratima Naprijeda koju Erceg prizemnim i oštrim udarcem s 16 m , uz slabu reakciju domaćeg vratara ubacuje u mrežu za 2:1.

I kad su gostujući navijači očekivali jos jedan pogodak, danas nesigurni i nedosljedni sudac Jelenčić svira kraj utakmice, koju je prema vlastitoj najavi trebao produžiti za 4 ‘, a nadoknadio je samo dvije. Domaćin u drugom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac na vrata Opatije, a u onih nekoliko akcija kad su uspjeli preci u polovicu Opatije, pomoćni sudac Trbulin uvijek je označio zaleđe sto je kod domaće publike izazvalo burne reakcije.

NK NAPRIJED – NK OPATIJA 2:1