Opatijci rutinski izborili prolaz u slijedeće kolo Hrvatskog nogometnog kupa

nk_opatija_nk_polet_kup (1)

Opatijci sada čekaju protivnika u slijedećem kolu Kupa i potajno se nadaju nekom prvoligašu, po uzoru na prošlu godinu, kad su u toj fazi natjecanja ugostili HNK Zagreb i izborili prolazak među 16 ekipa.

Opatija – U utakmici pretkola Hrvatskog kupa, Opatijci su “s pola snage” izborili prolaz u slijedeću fazu Kupa, u utakmici s objektivno puno slabijim protivnikom, NK Polet iz Cestice.

Iako su gosti prvo poluvrijeme završili s vodstvom od 1:0 i držali se na terenu vrlo dobro, u drugom poluvremenu igrači županijskog ligaša iz okolice Varaždina, jednostavno nisu fizički mogli izdržati u istom tempu kao i u prvom poluvremenu, pa su Opatijci iskoristili svoju bolju fizičku nadmoć i razliku u kvaliteti i “utrpali” 5 laganih golova u drugih 45 minuta.

U prvom poluvremenu osim zgoditka gostiju (Leskovar), koji je u 36′ iskoristio “propuh” u domaćoj obrani i s ruba 16-terca prebacio istračlog Bradičića , za vodstvo gostiju 0:1, jedino što je bilo značajno dogodilo se u 31′ kad je Dunković sjajno uposlio Matovinu, koji je iskosa sam izašao na gostujućeg vratara u situaciji 1 na 1, no vratar Šipek je pravodobno izašao u blok i izbio loptu u aut.

nk_opatija_nk_polet_kup (2)

U drugom poluvremenu , već u 47′ Matovina sjajno ubacuje loptu s lijeve strane koju Vlatković neobranjivo glavom šalje u nebranjeni dio mreže nemoćnog vratara Poleta – 1:1. Samo 6′ kasnije, Dunković još jednim krasnim potezom pronalazi Matovinu koji se sjurio po lijevoj strani, ušao u 16-terac i preciznim prizemnim udarcem pogodio donji lijevi kut gostujućih vratiju za vodstvo domaćina – 2:1.

Napadi domaćih redali su se kao na traci, gosti su se uglavnom branili, a domaćini propuštali izgledne prigode (T. Rudan, Matovina). U 65′ velika gužva pred vratima Poleta, najprije Erceg puca glavom, a Šipek krajnjim naporom uspijeva nekako izgurati loptu sa same crte, sve to prati Vlatković, koji je iz neposredne blizine doslovce ugurao loptu u mrežu za 3:1. Danas izuzetno raspoloženi Pino Kovačević, koji je desnu stranu probio desetak puta i uputio isto toliko centaršuteva, u 79′ je uputio prizemnu i snažnu loptu s desne strane, koju je Matovina dočekao na drugoj stativi i zakucao za 4:1. Nakon ovog zgoditka, Opatijci su smirili i “sakrili” loptu, da bi u posljednjoj minuti Rukavina zabio i peti zgoditak za konačnih i uvjerljivih 5:1.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP – PRETKOLO
Datum: 26.08.2015.
Igralište: NK Opatije
Gledatelja: 100
Suci: Marin Vidulin ( Kanfanar ), Ivica Radošević ( Gospić ), Damir Kraljević ( Zadar ), -4.sudac: Mateo Čalić ( Marčana )
Delegat: Lino Roša ( Vodnjan )
Kontrolor suđenja: Željko Novosel ( Vrbovec )
Liječnik: dr. Boris Bezak
Povjerenik za sigurnost: Božo Kovačević
Strijelci: 0:1 Karlo Leskovar u 36′; 1:1 Niko Vlatković u 47′; 2:1 Alen Matovina u 53′; 3:1 Niko Vlatković u 65′; 4:1 Alen Matovina u 79′; 5:1 Antonio Rukavina u 90′

NK OPATIJA: Bradičić, J.Rudan (46′ T.Rudan), Kovačević, Brozović (46′ Vlatković), Dunković (71′ Rukavina ), Kolić, Krešić, Matovina, Šuker, Dadić, Erceg
Trener: Zoran Bogolin

NK POLET: Šipek, Papek, M.Lazar, Vidrač, Re.Punčec, Kokot ( D.Lazar ),, Ro.Punčec, Leskovar ( Pavlović ), Gašparić, Hunek (Kunštek ), Hutinski
Trener: Željko Šprem