Opatijci sretnim porazom do prvog boda

tenis_smOpatija – U susretu 1. kola Prve hrvatske teniske lige tenisači Opatije poraženi su na domaćem terenu od Samobora 1890 rezultatom 6:3.
Prošlu subotu, 05. lipnja, na terenima TK Opatije odvijala se prava drama u trenucima kada je već ukupni pobjednik susreta bio poznat. Vjerojatno se pitate kako je to moguće, a odgovor je u sustavu natjecanja i bodovanja.
Dakle, od ukupno 9 mečeva (koji idu redom: 3 pojedinačna, 3 pojedinačna te 3 susreta igre parova) pobjednik susreta je ekipa koja pobijedi u 5 mečeva, ali sustav bodovanja je takav da pobjeda od 9:0, 8:1 i 7:2 pobjedniku nosi 3 boda, poraženom 0 bodova; pobjeda od 6:3 i 5:4 pobjedniku 2 boda i poraženom 1 bod.

Igor Aničić

Igor Aničić

Osvojeni bod je još vrjedniji s obzirom na to da za Opatiju nije igrao njihov najbolji igrač, bivši Davis Cup reprezentativac, Ivan Cerović, koji će nastupiti u svim preostalim mečevima. Nakon 6 odigranih ”singlova” rezultat je bio 4:2 za Samobor, gdje su pobjede za Opatiju ostvarili Goran Popović i Ivor Eržišnik te su se nakon pauze krenuli igrati parovi. Ovdje se vraćamo na spomenutu dramu jer su dva meča parova otišla na stranu Samobora dok se treći meč još igrao. U tom trenutku ukupni rezultat je bio 6:2 za Samobor te je preostali meč odlučivao o podjeli bodova. I bilo je napeto!
Opatijski par Aničić/Višak je odličnom igrom vratio po break zaostatka u oba seta, spasio 2 set lopte i slavio s 9:7 u tie breaku te pobjedom donio važan bod Opatiji.
U 2. kolu TK Opatija gostuje u Karlovcu, a slijedeći domaći meč je na rasporedu u subotu 12.06. protiv branitelja naslova TK Ponikve iz Zagreba za koje nastupaju Kavčić, Karanušić i Veić, kao i drugi poznati igrači. Stoga očekujemo velik odaziv navijača i odličnu atmosferu na tribinama!