Opatijci uspješniji u lokalnom derbiju

nk_opatija_rijeka_2_2016 (2)

S dva gola zaostatka i igračem manje teško je bilo očekivati da se Rijeka može vratiti, a Opatija je rutinski sačuvala prednost.

nk_opatija_rijeka_2_2016 (1)

Opatija – Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Opatije 0:2 u utakmici 25. kola Treće HNL – zapad. Ključan trenutak koji je usmjerio utakmicu dogodio se u 41. minuti. Šolić je proigrao Rudana koji je prebacio istrčalog Ayotundea. Vratara Rijeke lopta je pogodila u ruku van kaznenog prostora i sudac je pokazao izravni crveni karton. Šolić je potegnuo iz slobodnog udarca s 20 metara i poslao loptu pored Nicolettija – 1:0.

Taj trenutak obilježio je prvo poluvrijeme koje nije donijelo previše prilika na obje strane. U 12. minuti Matovina se lijepo oslobodio na rubu kaznenog prostora, ali udarac je išao ravno u vratara Ayotundea.

Pet minuta kasnije Šolić je dugom loptom pokušao pronaći Monjca. Furijan je presjekao loptu glavom i umalo lobom matirao Ayotundea koji je odličnom reakcijom spasio gol.

nk_opatija_rijeka_2_2016 (3)

Rijeka je prvi put zaprijetila u 24. minuti, udarac Rebernika s ruba kaznenog prostora lako je obranio Raspor. Rijeka II je na otvaranju drugog poluvremena s igračem manje odigrala najboljih deset minuta na utakmici. Već u prvim trenucima nastavka Lucić je odlično potegnuo s 25 metara, a lopta je prošla uz vratnicu. Rijeka je nastavila pritiskati, a Opatija je svoju priliku čekala iz kontre.

U 59. minuti Rudan je probio desnu stranu, Gerald je zakasnio sa startom i sudac Pajić je pokazao na bijelu točku. Brozović je preuzeo odgovornost – 2:0. S dva gola zaostatka i igračem manje teško je bilo očekivati da se Rijeka može vratiti, a Opatija je rutinski sačuvala prednost.