Opatijci uzvratili Zadranima

vaterpolo_seniori_akcija-1…u sljedećem kolu na rasporedu je veliki derbi prvenstva između Opatije i Galeba MR u kojem će se vidjeti mogu li Opatijci nanijeti prvi poraz odličnim Makaranima…
Volosko – U 11. kolu 1.B HVL opatijski vaterpolisti zabilježili su šestu pobjedu u nizu te tako uzvratili domaćinima za poraz u prvom dijelu prvenstva na Kantridi. S nova tri boda ujedno su i preskočili svog suparnika na prvenstvenoj ljestvici te sada tri kola prije kraja drže drugu poziciju odmah iza neporaženog Galeba MR.
Opatijci su dobro ušli u susret te golovima Sanjina Deželjina i Peroša poveli 2 : 0.Međutim odgovor Zadrana na vodstvo gostiju bila su tri uzastopna gola Gledeca i Stipe Ančića ( 2 ). Nakon što Sušanj zabija svoj prvi zgoditak na utakmici za poravnanje rezultata do kraja efikasne prve četvrtine u listu strijelaca se još upisuju Stipić kod domaćina i Sanjin Deželjin za Opatijce.
U drugoj četvrtini punoj tempa ali i promašenih prilika Opatijci golovima Peroša i Turine ipak uspijevaju steći solidno vodstvo sa kojime se odlazi na veliki odmor. Tek što se krenulo u nastavak utakmice Sušanj svojim drugim golom diže prednost na tri razlike a ubrzo nakon toga u strijelce se upisuje i stariji brat Deželjin koji realizira brojčanu prednost u bazenu za velikih 8 : 4 u korist svoje momčadi. Zadrani koji su u tom trenutku bili bez pogotka gotovo deset minuta u samo 23 sekunde postižu dva gola ( Ančić i Bobanović ) čime vraćaju dozu neizvjesnosti u utakmicu.
U nastavku treće četvrtine na zgoditak Jurševića odgovara domaći kapetan Igor Šarić sa svoja dva gola kojima dovodi Zadrane na minimalni zaostatak, međutim 20 sekundi prije kraja lijeva ruka gostujućeg kapetana Martinčića pronalazi put lopti prema mreži Curaća za novu prednost Opatijaca od dva pogotka razlike, 8 : 10.
U zadnjem dijelu utakmice Zadrani strpljivom igrom uspijevaju najprije drugim golom Gledeca smanjiti a nedugo zatim zgoditkom njihovog najiskusnijeg igrača Bobanovića i izjednačiti rezultat no Opatijci ipak u posljednje tri minute golovima Martinčića i Turine dolaze do zlata vrijedna tri boda, ali i boljeg međusobnog skora zbog većeg broja postignutih pogodaka u gostima. A upravo bi taj podatak mogao biti presudan za konačni plasman na ljestvici 1.B HVL.
U sljedećem kolu na rasporedu je veliki derbi prvenstva između Opatije i Galeba MR u kojem će se vidjeti mogu li Opatijci nanijeti prvi poraz odličnim Makaranima.