Opatijski nogometaši upisali rutinsku pobjeda prije finala Kupa

Arhiva

Arhiva

U posljednjoj minuti utakmice, domaći kapetan Vlatković u želji da zadrži malo vrijeme, s centra vraća loptu svojem vrataru, no njegova lopta je prekratka, brži od Iveše je lukavi Halilović, koji loptu precizno šalje u prazna domaća vrata za konačnih – 2:1.

Opatija – Nova tri boda ubilježili su Opatijci u domaćem ogledu s ekipom Mladosti iz Fažane, nakon, nogometnim rječnikom, rutinske pobjede.

Iako su vrijeme i travnjak bili optimalni za igru, relativno mali broj gledatelja, nije imao priliku vidjeti puno od nogometa. U prvom poluvremenu, u mirnoj i ne previše “živoj” utakmici zabilježili smo samo dvije prilike pred vratima gostiju, dok gosti iz Fažane, nisu ozbiljnije zaprijetili domaćem vrataru Iveši.

U 17′ Brozović je s poludistance ubacio loptu na drugu stativu, gdje ju je mladi Šarković dočekao i glavom uputio ne previše jaki, ali vrlo precizni udarac kojeg je vratar gostiju krajnjim naporom skrenuo, lopta je pogodila stativu, da bi je obrana Fažanaca izbila i otklonila opasnost.

U 37′ skraćeni korner s desne strane izvodi Šuker, najviši u skoku Kolić, čiji je udarac glavom već savladao gostujućeg vratara , ali ne i kapetana gostiju, Marjanovića koji ,s crte gola, spašava siguran zgoditak i glavom izbacuje loptu u korner. Na poluvremenu, domaći trener Bogolin, vrši tri izmjene, što je rezultiralo kvalitetnijom igrom Opatijaca u drugom poluvremenu, koje se u većem dijelu igralo na polovici gostiju. Obrana Mladosti, prvi put je popustila u 55′ , nakon kornera kojeg je izveo T.Rudan, Mladostaši su uspjeli privremeno otkloniti opasnost, izbivši loptu izvan svog 16-terca, no domaći su je brzo vratili, do Brozovića, kojeg nespretno i nepotrebno ruši netko iz gostujuće obrane, dovoljno da sudac Frlan pokaže na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca, Toni Rudan, za vodstvo Opatije – 1:0.

U 69′ domaći povisuju svoje vodstvo, iz slične situacije, ponovo T. Rudan izvodi korner, obrana gostiju kratko izbija loptu do Ercega, koji ju iz poluvoleja s nekih 12-13 m neobranjivo šalje u nebranjeni dio mreže – 2:0.

Nakon sigurnog vodstva, domaći malo “puštaju” gas, pa su gosti iz Fažane uspjeli stvoriti i dvije poluprilike, no bez prave opasnosti po domaćeg vratara. U posljednjoj minuti utakmice, domaći kapetan Vlatković u želji da zadrži malo vrijeme, s centra vraća loptu svojem vrataru, no njegova lopta je prekratka, brži od Iveše je lukavi Halilović, koji loptu precizno šalje u prazna domaća vrata za konačnih – 2:1.

Za tri dana, točnije u utorak, igrače Opatije, čeka finalna utakmica Županijskog kupa, u kojoj se u Viškovu, sastaju protiv NK Grobničana.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA
Kolo: 27
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Tomislav Frlan ( Podhum), Danijel Trbulin (Kastav), Robert Barbić (Rijeka)
Delegat: Eugen Katić ( Buje )
Doktor: dr Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK MLADOST ( FAŽANA ) 2 : 1 ( 0 : 0 )
NK OPATIJA:
Iveša, J.Rudan, Hasičić, (46′ Krešić), Brozović , Kolić, Šuker, Šarković (46′ T.Rudan), Kovačević (46′ Erceg), Rukavina, Dadić, Vlatković
Trener: Zoran Bogolin

NK MLADOST: Mudrić,Nišević, Racan, Peršić, Vijatović (59′ Baltić), Halilović, Bogdan, Peruško, Hoxha (76′ Ivančić), Marijanović (71′ Deak), Livović
Trener: Ivan Pržiklas

Strijelci: 1:0 Toni Rudan u 55′ iz 11m; 2:0 Deni Erceg u 69′; 2:1 Almir Halilović u 90′
Žuti kartoni: J.Rudan ( NK Opatija ), Peršić ( NK Mladost )