Pobjeda protiv Slaven Belupa donijela bodove za najbolji start u povijesti Rijeke u HNL-u

Rijeka je bila bolji suparnik kroz 90 minuta, prikazavši čvrstu i odlučnu igru koja je u konačnici donijela bodove za najbolji start u povijesti kluba u HNL-u.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo u utakmici 7. kola MAXtv Prve lige prekinuvši tako niz od sedam remija bez slavlja u prvenstvu protiv sastava iz Koprivnice! Rijeka je bila bolji suparnik kroz 90 minuta, prikazavši čvrstu i odlučnu igru koja je u konačnici donijela bodove za najbolji start u povijesti kluba u HNL-u.

Rijeka je čvrsto krenula u utakmicu, a prva prilika stigla je u 12. minuti kada je Bezjak prebacio loptu nakon kornera, a Gavranović nije stigao dobro pucati glavom u izglednoj poziciji.

Ristovski na desnoj i Matei na lijevoj strani bili su prava napast za Slaven Belupo. U 14. minuti Rijeka je izborila slobodan udarac na rubu kaznenog udarca, ali pokušaj Mateija završio je u živom zidu. Sve je to bio uvod za ono što će uslijediti.

Uslijedili su pokušaji Ristovskog (15′) i Gavranovića (17′). U 22. minuti Ristovski je sjajno prošao i poslužio Gavranovića koji nije dobro zahvatio loptu u kaznenom prostoru. Lopta je na kraju došla do Maleša čiji snažan udarac s 25 metara odlazi pored gola.

I onda je stigao gol u 29. minuti. Mateija je u prodoru na rubu kaznenog prostora s lijeve strane prekršajem zaustavio Jovičić koji je ujedno zaradio žuti karton. Matei je opet preuzeo odgovornost, prebacio živi zid i lopta je završila u mreži – 1:0!

Novu veliku priliku Rijeka je imala u 40. minuti. Gavranović se izborio za loptu u kaznenom prostoru, našao se na deset metara od gola, ali Jovičić je reakcijom u posljednji trenutak izbio loptu iz nogu napadača Rijeke.

I onda se dogodio drugi ključni trenutak u prvom dijelu. Jovičić je neoprezno startao na Franko Andrijaševića zaradivši drugi žuti karton i gosti su dvije minute prije kraja prvog poluvremena ostali s desetoricom igrača na travnjaku.

U nastavku utakmice Rijeka je dočekala svoj trenutak u 58. minuti. Nakon ubacivanja Zute uslijedio je kontakt Mateija i Muse u kaznenom prostoru i sudac Burilo pokazao je na bijelu točku. Roman Bezjak bio je siguran – 2:0. Bio je to ujedno kraj nadanja za goste iz Koprivnice da se mogu vratiti u utakmicu.