Pobjedom protiv Cibalije nogometaši Rijeke prekinuli niz od pet utakmica bez pobjede @ Vinkovci

…ilustracija…

Cibalia je u samoj završnici pokušala doći do izjednačujućeg pogotka, ali Rijeka je na kraju stigla do zasluženih bodova.

Vinkovci – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Cibaliju 2:1 u utakmici 17. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je uspjela prekinuti niz u prvenstvu od pet utakmica bez pobjede i na najbolji način najavila Jadranski derbi iduće subote.

Rijeka je sjajno otvorila utakmicu. Nametnula je ritam i praktički se utaborila pred golom Cibalije. Već u drugoj minuti utakmice Pavičić je ostao sam na drugoj vratnici, ali nije uspio zahvatiti loptu u sjajnoj prilici.

Nakon niza ubačaja, Mišić je pokušao u 18. minuti, da bi pogodak stigao pet minuta kasnije. Gorgon je primio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, prvi udarac obranio je vratar Šubarić, ali napadač Rijeke spretno je odbijanac pospremio u mrežu – 0:1.

Cibalia je se orijentirala na kontranapade, ali bez previše uspjeha. Rijeka je ponovo prijetila u 22. minuti, udarac Kvržića s dvadesetak metara nezgodno je odskočio i zamalo prevario vratara Cibalije.

Ipak, samo minutu kasnije Cibalia je drugi put kapitulirala. Vešović je petom lijepo gurnuo za Kvržića, koji je u kaznenom prostoru pronašao Gavranovića – 0:2.

Cibalia je zatim zaigrala nešto otvorenije, a nagrada je stigla u 32. minuti. Pervan je ostao sam u kaznenom prostoru i lijepim udarcem matirao Prskala – 1:2.

U 36. minuti, nakon ubačaja iz auta direktno u kazneni prostor, Milić je pucao glavom, a Prskalo, uz malu nesigurnost, ulovio loptu.

Cibalia je drugo poluvrijeme otvorila slobodnim udarcem, udarac Vitaića s 20 metara otišao je iznad grede. U 55. minuti Kvržić je ubacio, a Gorgon smirio loptu na lijevoj strani i odigrao za Gavranovića koji je pucao s 15 metara, ali vratar Cibalije brani udarac.

U 65. minuti Kvržić i Mišić odigrali su dupli pas, Mišić je lijepo ubacio, a Gorgon ostao sam na drugoj vratnici. Udarac glavom završio je pored gola. Četiri minute kasnije Dabro je izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora, ali lopta je završila u živom zidu.

Rijeka je do velike prilike stigla u 74. minuti. Puljić je ušao u kazneni prostor nakon što Ikić nije dobro procijenio let lopte. Puljić je ubacio za nadolazećeg Gavranovića, ali vratar Cibalije uspio je skrenuti loptu.