Poraz na otvaranju sezone – Rijeka u borbi za Superkup poražena od Dinama

Tek u završnici, kada je Dinamo ostao s igračem manje nakon isključenja Lovre Majera, Rijeka je prodisala.

Zagreb – Nogometaši Rijeke poraženi su od Dinama (0:1) u utakmici Superkupa, ogledu pobjednika Kupa i prvaka Hrvatske. Na otvaranju sezone Dinamo je stigao do trofeja u utakmici u kojoj Rijeka nije uspjela parirati modrima na željeni način.

Prvo poluvrijeme ponudilo je dva trenutka vrijedna spomena, oba su se dogodila pred vratima Rijeke.

U 22. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Lešković je bio najviši, ali greda je spasila Rijeku. U nastavku akcije Dinamo je uspio osvojiti loptu, ali nije zaprijetio.

I kada se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka domaćin je poveo. Uspavala se obrana Rijeke na desnoj strani. Lopta je stigla do Gojaka, koji je primio loptu na 15 metara i pospremio pod prečku – 1:0.

U prvom poluvremenu Dinamo je imao posjed lopte, ali osim nekoliko ubačaja nije bilo opasniji situacija pred golom Sluge.

Na drugoj strani Rijeka nije uspjela stvoriti ozbiljniju priliku. Nekoliko brzih izlazaka nije stvorilo opasnost pred golom Dinama, dodavanja Čolaka (2′) i Tomečaka (26′) u izglednim situacijama očistila je obrana modrih.

Drugo poluvrijeme Dinamo je otvorio udarcem Oršića i opasnim ubačajem Leovca. U 58. minuti Dinamo je izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora. Oršić je ubacio pred gola, Sluga je “izboksao” loptu.

Na drugoj strani Igor Bišćan uveo je u igru Domagoja Pavičića umjesto Joaoa Escovala pokušavši oznašiti veznu liniju bijelih.

Dinamo je do drugog gola mogao u 70. minuti. Oršić je primio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, nakon što je klizeći start Župarića bio neuspješan. Umjesto udarca ubacio je loptu koja je došla do Hajrovića, ali Sluga je obranio prizeman udarac.

Rijeci se otvorila prilika u zadnjih pet minuta nakon što je Majer nevjerojatno zaradio dva žuta kartona u nekoliko minuta od ulaska u igru u 81. minuti.

Bijeli su krenuli po pogodak koji bi im omogućio izvođenje jedanaesteraca.

U 88. minuti stigla je sjajna prilika za Rijeku. Murić je odigrao dugu loptu, Raspopović je uspio primiriti i nači se oči u oči s Livakovićem, ali vratar Dinama spasio je svoju mrežu.

Samo minutu kasnije Murić si je otvorio prostor za udarac na 13 metara s desne strane, ali udarac nije bio precizan. Zadnja prilika stigla je u trećoj minuti sudačke nadoknade, ali sjajan udarac Halilovića s 25 metara otišao je preko grede.