Tekst iz arhive. Stranice su u međuvremenu redizajnirane!
Predstava 'Stoliću, prostri se' treći je dio jedinstvenog projekta 'Priča mi se priča' @ Opatija
Predstava namijenjena djeci starijoj od tri godine održat će se u Umjetničkom paviljonu Juraj Šporer s početkom u 11.30 sati, izvođači su Maja Katić, Zrinka Kušević, Dunja Fajdić, Ana Franjić i Renata Carola Gatica.
Opatija – Treći dio projekta ''Priča mi se priča'', jedinstvenog multimedijalnog projekta predstava za djecu u sklopu kojeg Teatar Poco Loco iz Zagreba djeci na jedinstven način priča poznate svjetske priče i bajke, ove će subote, 14. ožujka predstaviti priču braće Grimm ''Stoliću, prostri se''.
Predstava namijenjena djeci starijoj od tri godine održat će se u Umjetničkom paviljonu Juraj Šporer s početkom u 11.30 sati, izvođači su Maja Katić, Zrinka Kušević, Dunja Fajdić, Ana Franjić i Renata Carola Gatica.
Uz sjajnu glumačku postavu i 'žive ilustracije', odnosno slike projicirane na zidu, svaku bajku prati glazba uživo tako da djeca svaki put mogu upoznati i novi instrument, a u bajci ''Stoliću, prostri se“ pričanje će pratiti glazba s klavira.
Na ovaj djeca povezuju sadržaj s određenom audiovizualnom senzacijom i u najranijoj dobi dobivaju priliku upoznati različita glazbala. U stalnom kontaktu s djecom, roditeljima i odgajateljima, članovi Teatra Poco Loco iz priče u priču istražuju proces pripovijedanja, te uvode djecu u iskustvo sudjelovanja u kazališnoj predstavi.
Nakon ''Crvenkapice'' i ''Snježne kraljice'', opatijsko putovanje u čarobni svijet priča završavamo popularnom bajkom Braće Grimm - ''Stoliću, prostri se''.
Cijena ulaznice za dijete u pratnji jedne odrasle osobe je 20 kuna, a mogu se kupiti u uredu Festivala Opatija na Ljetnoj pozornici, u trgovinama Foto Revija i Antikvarijat Ex Libris u Rijeci, putem interneta i pred ulazom na sam dan izvedbe od 10.30 sati.
Davor Žic / PodUčkun.net

