Primorjašima deseto izdanje Brguljana
Nikola Cvjetović 5 years ago SportPrimorjaši su u uzbudljivom i neizvjesnom finalu, koje se zbog lošeg vremena odigralo na bazenu Kantrida, zasluženo slavili rezultatom 11 : 8 protiv domaćina turnira Opatije.
Volosko – Mlađi kadeti Primorja EB pobjednici su desetog izdanja međunarodnog vaterpolskog turnira koji se svake godine održava na plivalištu u Voloskom, a posvećen je prvom predsjedniku VK Opatija, Krunoslavu Brguljanu.
Primorjaši su u uzbudljivom i neizvjesnom finalu, koje se zbog lošeg vremena odigralo na bazenu Kantrida, zasluženo slavili rezultatom 11 : 8 protiv domaćina turnira Opatije.
U utakmici za treće mjesto vaterpolisti Egera slavili su protiv KPK, peti je ukrajinski WPC Uzhgorod, šesti KOPE UVSE iz Budimpešte, na sedmo mjesto plasirala se Ljubljana Slovan pobjedivši u slovenskom derbiju momčad Kamnika, dok su posljednja dva mjesta zauzele ekipe Gyori VSE i Banja Luka.
Ukupno 25 utakmica u četiri dana korektno su odsudila gospoda Matej Blažić i Armando Kadirić kojima je u subotnjim utakmicama za plasman u dijeljenju pravde pomogao koparski međunarodni sudac Tomi Kavčič.
Za Opatijce su nastupili sljedeći igrači : Neo Bradetić, David Vičić, Nino Dešić, Dominik Kolak, Patrik Mandekić, Len Dujmić, Lucijan Dujmić, Marko Spes, Damjan Rubeša, Fran Pavlić, Vilim Kordiš, Artin Kurtiši, Viktor Šuša, Bartol Kolanović i Bože Galić predvođeni trenerom Danijelom Kancijanićem.
Rezultati turnira
1.kolo
Gyori VSE : VK Primorje EB 4 : 25 ( 0 : 9, 1 : 6, 1 : 5, 2 : 5 )
ZF Eger : VK Opatija 5 : 10 ( 1 : 3, 0 : 2, 2 : 3, 2 : 2 )
KPK : VD Kmanik 28 : 8 ( 7 : 3, 6 : 1, 8 : 2, 7 : 2 )
VK Ljubljana Slovan : VK Banja Luka 15 : 3 ( 4 : 0, 3 : 2, 4 : 0, 4 : 1 )
2.kolo
VK Primorje EB : KPK 17 : 10 ( 3 : 2, 5 : 2, 4 : 6, 5 : 0 )
VK Opatija : VK Ljubljana Slovan 16 : 9 ( 3 : 1, 5 : 3, 3 : 1, 5 : 4 )
KOPE UVSE : Gyori VSE 13 : 5 ( 3 : 3, 1 : 0, 5 : 0, 4 : 2 )
WPC Uzghorod : ZF Eger 9 : 10 ( 3 : 3, 4 : 1, 0 : 2, 2 : 4 )
3.kolo
KPK : KOPE UVSE 15 : 7 ( 2 : 0, 4 : 2, 4 : 1, 5 : 4 )
VK Ljubljana Slovan : WPC Uzhgorod 6 : 12 ( 2 : 4, 0 : 4, 1 : 3, 3 : 1 )
VD Kamnik : VK Primorje EB 13 : 30 ( 7 : 2, 1 : 13, 3 : 5, 2 : 10 )
VK Banja Luka : VK Opatija 7 : 16 ( 0 : 5, 4 : 2, 1 : 7, 2 : 2 )
4.kolo
KOPE UVSE : VD Kamnik 17 : 12 ( 3 : 3, 5 : 1, 3 : 2, 6 : 6 )
WPC Uzhgorod : VK Banja Luka 14 : 7 ( 6 : 2, 2 : 1, 4 : 1, 2 : 3 )
Gyori VSE : KPK 10 : 11 ( 0 : 3, 3 : 4, 5 : 2, 2 : 2 )
ZF Eger : VK Ljubljana Slovan 10 : 7 ( 3 : 1, 2 : 2, 4 : 2, 1 : 2 )
5.kolo
VD Kamnik : Gyori VSE 14 : 11 ( 2 : 4, 2 : 2, 7 : 0, 3 : 5 )
VK Banja Luka : ZF Eger 5 : 17 ( 0 : 4, 0 : 6, 3 : 3, 2 : 4 )
VK Primorje EB : KOPE UVSE 18 : 9 ( 3 : 3, 5 : 2, 5 : 2, 5 : 2 )
VK Opatija : WPC Uzhgorod 10 : 4 ( 4 : 0, 2 : 0, 3 : 1, 1 : 3 )
Utakmice za plasman
9.mjesto Gyori VSE : VK Banja Luka 14 : 9 ( 5 : 3, 4 : 1, 4 : 2, 1 : 3 )
7.mjesto VD Kamnik : VK Ljubljana Slovan 5 : 19 ( 0 : 2, 3 : 6, 1 : 8, 1 : 3 )
5.mjesto KOPE UVSE : WPC Uzhgorod 6 : 17 ( 2 : 7, 0 : 4, 2 : 2, 2 : 4 )
3.mjesto KPK : ZF Eger 6 : 14 ( 0 : 5, 1 : 1, 2 : 4, 3 : 4 )
1.mjesto VK Primorje EB : VK Opatija 11 : 8 ( 3 : 2, 2 : 2, 4 : 3, 2 : 1 )
Ovo je arhivski članak. Stranice su u međuvremenu redizajnirane.
Kreni od početne stranice - Poduckun.net