Rijeka drugi put ove sezone poražena od Osijeka

ARHIVA

U 80. minuti Grezda je izborio slobodan udarac za Osijek na 22 metra. Bočkaj je preuzeo odgovornost i sjajno pogodio – 1:2. Bio je to trenutak u kojem je Osijek preokrenuo rezultat.

Rijeka – Nogometaši Rijeke poraženi su od Osijeka 1:2 u utakmici 13. kola Hrvatski telekom Prve lige. Osijek je drugi put ove sezone svladao Rijeku i to je učinio preokretom u drugom poluvremenu.

Naime, u 55. minuti Pavičić je sjajno oduzeo loptu Baraću na desnom boku, sjurio se u kazneni prostor i oštro ubacio. Gavranović je bio na mjestu – 1:0.

Osijek je uzvratio samo sedam minuta kasnije. Bočkaj je odigrao za Grezdu, koji se uspio okrenuti u kaznenom prostoru i pogoditi suprotni kut – 1:1.

Rijeka je krenula po pobjedu i u 68. minuti, unutar 60 sekundi, imala dvije odlične prilike,

Prvo je Vešović odlično potegnuo s dvadeset metara, Malenica je sjajnom paradom spasio gol. Nakon toga uslijedio je korner Mišića, Gorgon je bio najviši, ali Malenica opet sjajno obranio.

Nakon pogotka Bočkaja, na drugoj strani Črnic je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, ali Malenica je ponovo bio sjajan.

Osijek je zaprijetio na otvaranju, Bočkajev udarac iz slobodnog udarca završio je u živom zidu, ali odbijanac je došao do Mudražije čiji je udarac od bloka prošao uz vratnicu.

Na drugoj strani Rijeka je imala nekoliko opasnih situacija, ali osječka obrana dobro se nosila s oštrim ubačajima u kazneni prostor.

Prva prilika stigla je u 26. minuti. Vešović je ubacio s desne strane, Acosty odlično pucao glavom, ali lopta je otišla preko grede.

Na drugoj strani do kraja poluvremena Osijek je zaprijetio preko Grezde, čiji snažan udarac u konačnici nije bio prevelika prijetnja.

I onda je stigla najveća prilika. U 38. minuti Pavičić je pokrenuo kontru i odigrao za Gavranovića. Malenica je izašao s gola, napadač Rijeke uspio ga je prebaciti, ali Barač je izbio loptu s gol crte.