Rijeka ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv Hajduka i zasjela na vrh prvenstvene tablice

Marin Tomasov

‘Jadranski derbi” pred 25 tisuća gledatelja u Poljudu zasluženo je pripao Rijeci…

tablica_rijeka_prvo_mjesto

Split – Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk i zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice! Rijeka je slavila u Jadranskom derbiju, produžila niz neporaženosti u ogledima protiv Hajduka i ujedno nastavila četverogodišnji niz bez poraza na Poljudu. Sve to začinjeno je činjenicom da se Rijeka nakon sezone 2010./2011. i osmog kola vratila na vrh prvenstva!

Rijeka je odlično ušla u utakmicu. Hajduk unatoč posjedu lopte, osim nekoliko ubačaja s desne strane, bio je potpuno bezopasan. Izabranici Matjaža Keka čekali su svoju priliku koju su dočekali u 28. minuti. Nakon jedne gužve pred golom Rijeke, bijeli su krenuli u kontru. Tomasov je sjajno gurnuo loptu za Bezjaka koji je izbjegao zaleđe, sam izbio pred Kalinića i poentirao – 0:1.

Hajduk je krenuo po izjednačujući gol, a Rijeka je do drugog gola zamalo stigla u 30. minuti kada je Kalinić loše reagirao na jednu loptu. Tomasov je pucao s lijeva iskosa, ali Bilyy je izbio loptu s crte. Drugi gol stigao je u 41. minuti. Rijeka je izborila slobodan udarac na 20 metara, Tomasov je potegnuo i matirao Kalinića – 0:2.

Hajduk nije uspio ni pritisnuti na otvaranju drugog poluvremena, a Rijeka je zabila treći gol. Tomasov je krenuo u kontru, njegov udarac odbio je Kalinić, a Balaj odbijanac gurnuo u praznu mrežu – 0:3!

Nakon 15 kola Rijeka je vodeća s 31 bodom i jedina je neporažena momčad lige, Hajduk je drugi s 29, a Dinamo treći s 27 bodova.

Prva HNL – 15. kolo
HAJDUK – RIJEKA 0:3 (0:2)

Split, Stadion Poljud
Gledatelja: 24 621
Sudac: Marijo Strahonja (Zaprešić)
Strijelci: 0:1 Bezjak 28′, 0:2 Tomasov 42′, 0:3 Balaj 50′. Žuti kartoni: Tomasov, Bradarić (Rijeka)

HAJDUK: Kalinić – Juranović, Milović, Bilyi (od 55′ Velasquez), Milić – Balić (od 55′ Maglica), Jefferson – Tudor (od 72′ Maloku), Sušić, Caktaš – Vlašić.

RIJEKA: Vargić – Ristovski, Samardžić, Lešković, Zuta – Močinić, Radošević, Bradarić (od 88′ Moises) – Bezjak (od 89′ Vešović), Balaj, Tomasov (od 82′ Roshi).