Rijeka pobijedila Domžale, Kulušić upisao dva pogotka @ Rujevica

ARHIVA

ARHIVA

Igrala se sudačka nadoknada. Elez je povukao kontru i pokušao odigrati za Ajayija, ali gosti su izbili u korner. Nakon ubačaja iz kuta, Kulušić je opet bio najspretniji i poentirao za 3:2 i ovacije s tribina.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Domžale 3:2 u jednoj od posljednjih pripremnih utakmica pred nastavak sezone. Rijeka je do pobjede stigla sjajnim preokretom u nastavku, a na najbolji način predstavio se Ante Kulušić koji je postigao dva gola.

Domžale je na poluvrijeme otišlo s dva gola prednosti, ali Rijeka je sjajnim preokretom pokazala snagu karaktera.

Ništa na početku nije naslućivalo da će Domžale na poluvrijeme otići s dva gola prednosti. U sedmoj minuti, nakon asistencije Vešovića, Andrijašević je pucao, ali lopta nije završila u mreži. Dvije minute kasnije Maleš je proigrao Gorgona, ali Golubović je na vrijeme istrčao i otklonio opasnost.

U 11. minuti gosti su poveli. Elez je pogriješio u obrani i predao loptu Majeru koji se sjurio prema golu Rijeke i poentirao – 0:1.

Nakon pogreške Husmanija u 18. minuti Andrijaševiće je ubacio, vratar Golubović kratko odbio loptu koja je pogodila u nogu Vešovića i otišla pored gola.

U 34. minuti Domžale su udvostručile prednost. Nakon ubačaja najviši je bio Franjić i još jednom se zatresla riječka mreža – 0:2.

Rijeka se mogla vratiti u idućoj minuti, ali pokušaj Andrijaševića je blokiran.

Domžale su zamalo stigle do trećeg pogotka u 42. minuti kada je jednu dugu loptu Amedej odlično zahvatio na rubu kaznenog prostora, ali Prskalo je briljatnom reakcijom zaustavio udarac, a lopta se sretno odbila u korner.

U sudačkoj nadoknadi Rijeka je imala novu priliku, Šofranac je bio najviši nakon kornera, ali njegov pokušaj zaustavila je vratnica.

Na otvaranju drugog dijela Domžale su prve zaprijetile. Franjić je dugom loptom pronašao Bratanovića koji je primio loptu i potegnuo, ali ovoga puta greda je zaustavila goste.

U 50. minuti Mišić je sjajno izbacio Gavranovića u prostor, ali u situaciji jedan na jedan kao pobjednik je izašao vratar Domžala.

Rijeka se vratila u utakmicu u 54. minuti. Gavranović je izborio prekršaj uz korner zastavicu. Nakon ubačaja gostujuća obrana nije najbolje reagirala i Kulušić je poentirao iz neposredne blizine – 1:2.

Šest minuta kasnije 2:2 je svijetlilo na semaforu. Andrijašević je odlično izbacio Martića na desnom boku. Uslijedio je oštar ubačaj kojega je Gavranović pospremio u mrežu – 2:2.

U 66. minuti Gorgon je sjajno provukao loptu u kaznenom prostoru između dvojice braniča. Uslijedilo je dodavanje za Andrijaševića čiji je udarac s desetak metara obranio vratar Domžala.

U 82. minuti pokušao je Čanađija s 25 metara, ali lopta je otišla iznad grede. Gosti su blizu trećeg gola stigli u 88. minuti kada je udarac Firera iz slobodnog udarca odlično zaustavio Sluga.

Rijeka – Domžale 3:2
Stadion HNK Rijeka
Gledatelja: 1941
Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)
Pomoćnici: Balen i Pajić (oba Rijeka).
Strijelci: 0:1 Majer (11′), 0:2 Franjić (34′), 1:2 Kulušić (54′), 2:2 Gavranović (60′), 3:2 Kulušić (90′).

RIJEKA: Prskalo (od 51′ Sluga), Ristovski (od 46′ Martić), Šofranac (od 46′ Kulušić), Elez, Zuta (od 46′ Gavranović), Maleš (od 46′ Čanađija), Mišić, Črnic (od 46′ Matei), Vešović, Andrijašević (od 69′ Ajayi), Gorgon.

DOMŽALE: Golubović, Amedej (od 59′ Matjašić), Volarić (od 59′ Firer), Širok, Blažić (od 80′ Žužek), Dobrovoljc (od 73′ Repas), Balkovec (od 59′ Brachi), Franjić (od 59′ Žinko), Majer (od 22′ Huč), Husmani (od 59′ Batrović), Bratanović (od 55′ Ožbolt).