Rijeka pobijedila Goricu i izborila četvrtfinale protiv Intera

ARHIVA

Rijeka je slavljem u utorak izborila četvrtfinale Kupa i ogled protiv Intera.

Velika Gorica – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju kod Gorice 3:0 u utakmici osmine finala Kupa Hrvatske te tako prekinuli crni niz od četiri uzastopnih poraza u domaćim natjecanjima. Rijeka će u četvrtfinalu Kupa igrati na gostovanju protiv Intera.

Rijeku su do pobjede predvodili Domagoj Pavičić, Mario Gavranović i Zoran Kvržić.

Rezultat je mirovao do 57. minute kada je Pavičić doveo Rijeku u vodstvo. Kvržić je prošao po boku i zavrnuo u sredinu. Gavranović je iščeprkao loptu pokraj Kahline i vratio u sredinu za Pavičića koji je pogodio za 0:1.

Na 2:0 je povisio Gavranović u 81. minuti. Pavičić je dubinskom loptom uposlio Mavriasa. Povratnom loptom u sredini je pronašao Gavranovića koji je mirno pogodio za 0:2.

Točku na “i” stavio je Kvržić u 84. minuti. Primio je loptu na rubu kaznenog prostora i pospremio je u donji desni kut za 3:0.

Prvi put Rijeka je zaprijetila u 16. minuti kada je Črnic ušao u kazneni prostor i pucao, ali Kahlina je sjajno obranio.

Najbolja prilika prvog dijela pripala je Gorici. U 35. minuti Šipoš je primio loptu na rubu kaznenog prostora i potegnuo, lopta je završila u mreži, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

Gorica je još jednom zaprijetila u 41. minuti. Maslowski je produžio za Ojamaau, njegov udarac blokirao je Župarić. Lopta se odbila do Maslowskog koji je pronašao Žutića na rubu peterca, ali njegov udarac završio je u vanjskoj strani mreže.

U 51. minuti kombinirali su Mišić i Maleš. Gavranović je propustio loptu koja je došla do Gorgona. Gorgon je vratio u sredinu za Pavičića, a njegov je udarac u posljednji tren blokirao Jančetić. Odmah u nastavku utakmice ponovo se u prilici našao Gorgon, a njegov je pokušaj Kahlina sjajno izvadio ispod prečke.

U 80. minuti Gavranović je bio blizu pogotka. Gorgon je glavom spustio za Gavranovića u kaznenom prostoru, ali Kahlina je još jednom bio spreman.

– Napravili smo dobru pripremu utakmice. Znali smo da je protivnik nezgodan ako ga pustimo da igra, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.

– Dočekali smo svoj trenutak, pobjeda je bila najvažnija. Odigrali smo solidnu utakmicu, nisu bili lagani uvjeti. Jedna očekivano teška utakmica, u Kupu su uvijek moguća iznenađenja, dodao je Kek nakon slavlja u Gorici kojim je prekinut niz od četiri poraza u domaćim natjecanjima.

– Igrači dobro rade i žele trenirati. Važno je gledati prema naprijed, zaključio je Matjaž Kek.