Rijeka pobijedila Inter i izborila polufinale Kupa Hrvatske

Ekipa je ostvarila svoj cilj u završnici prvog dijela sezone. Pobjeda protiv Intera i plasman u polufinale Kupa Hrvatske bio je jedan od glavnih zadataka uoči odlaska na zimsku pauzu.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Inter 2:1 u utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske. Rijeka je stigla do treće pobjede u nizu, nakon Milana i Slaven Belupa na Rujevici je pao i Inter.

U prvih trideset minuta valja istaknuti udarac Črnica u sedmoj minuti koja je pogodila Gavranovića, odnosno sjajan pokušaj glavom Gavranovića u 14. minuti kada je lopta prošla malo iznad grede.

I onda je Inter u 30. minuti šokirao Rijeku. Jednu brzu kontru Bosec je okončao ubačajem kojega je Blažević pospremio u mrežu – 0:1.

Radost Intera bila je vrlo kratka, već u idućoj minuti Puljić je primio loptu na rubu kaznenog prostora i odlično pogodio iz okreta – 1:1.

Rijeka je ubacila u višu brzinu, u 39. minuti Josip Mišić lijepo je ubacio iz slobodnog udarca, a Gavranović lijepim udarcem glavom zatresao mrežu Intera – 1:2.

Rijeka je i nastavak krenula konkretnije, najbliže gol bio je Puljić koji je u 48. minuti, nakon ubačaja Mišića iz kornera, pucao glavom, ali lopta je otišla preko gola.

U 59. minuti Gavranović je primio loptu i odigrao za Kvržića koji se sjurio prema golu Intera. Uslijedio je ubačaj, ali Gavranović, i Črnic koji je dolazio iz pozadine, nisu uspjeli zahvatiti loptu.

Inter je u nastavku nekoliko puta stigao pred kazneni prostor Rijeke, ali bez prave opasnosti. Rijeka je pak blizu gola bila u 59. minuti kada ubačaj Kvržića nisu uspjeli u mrežu pospremiti Gavranović i Kvržić.

U 74. minuti, nakon ubačaja, Kvržić je primio loptu u odličnoj poziciji u kaznenom prostoru, ali vratar Mrmić odlično je reagirao.

– Izuzetno bitna pobjeda. Jedan od ciljeva je ostvaren, ostali smo u Kupu. Šest dana, tri utakmice, a svaka je nosila puno emocija. Čestitam svim igračima, hvala gledateljima koji su došli, rekao je Matjaž Kek.