Rijeka pobijedila Lokomotivu – Heber, Čolak i Kvržić za slavlje

Rijeka je nastavila sjajan prvenstveni niz upisavši devetu uzastopnu pobjedu zaredom protiv lokosa na domaćem travnjaku.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu (3:1) u utakmici 24. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Igrala se 76. minuta kada je Heber sjajno gurnuo loptu za Čolaka koji je snažnim udarcem rasparao mrežu Lokomotive za 2:1 i veliko slavlje na tribinama! U zadnjim trenucima susreta Puljić je iščeprkao jednu loptu na lijevom boku, Pavičić je odigrao za Kvržića – 3:1!

Već treća minuta najavila je zanimljivo prvo poluvrijeme. Ivanšuec je prošao pored Punčeca, obrana Rijeke nije dobro reagirala, ali udarac nogometaša Lokomotive s 15 metara otišao je pored gola.

Dva pokušaja Črnica nisu dala rezultata (4′, 7′), dok kontakt Esocvala i Muse odnosno Čolaka i Majera u kaznenom prostoru Lokomotive, Goran Gabrilo nije okarakterizirao kao najstrožu kaznu.

Uslijedio je udarac Čolaka u srcu kaznenog prostora (12′) i dalekometna bomba Hebera (14′), ali mreža Lokomotive ostala je netaknuta.

U 22. minuti Bradarić je lijepo odigrao za Hebera čiji je udarac obranio Šemper, ali ujedno donio Rijeci ključan korner.

Grahovac je ubacio, Čolak prenio loptu, a Heber neometan glavom poentirao za 1:0!

Lokomotiva je kroz nekoliko minuta krenula agresivnije i veliku priliku imala je u 30. minuti. Havojić je ubacio, a Krstanović je uspio pucati prije sudara sa Slugom, ali lopta je otišla pred gola.

Bila je to najava onoga što se dogodilo u 40. minuti. Majstorović je ostao sam i Sluga nije imao šanse – 1:1.

Lokomotiva je konkretnije krenula u nastavak. U 55. minuti Krstanović je izbjegao zaleđe, ali udarac s ruba kaznenog prostora obranio je Sluga.

Rijeka je u nastavku zaprijetila u 61. i 63. minuti, ali udarac Zute s 18 odnosno Kvržića s dvadeset metara otišli su daleko od gola.

U 69. minuti Pavičić je izbacio Hebera na lijevoj strani, ali udara Hebera prošao je uz vratnicu. Tri minute kasnije Grahovac je ubacio iz slobodnog udarca, Heber trznuo glavom, ali lopta je išla u ruke Šempera.

Hrvatski telekom 1. liga, 24. kolo
Rijeka – Lokomotiva 3:1

Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 4254
Sudac: Goran Gabrilo (Split)
Strijelci: 1:0 Heber (23′), 1:1 Majstorović (40′), 2:1 Čolak (76′), 3:1 Kvržić (90′)
Žuti kartoni: Leovac, Punčec (Rijeka), Šunjić, Havojić, Krstanović (Lokomotiva).

Rijeka: Sluga, Zuta, Punčec, Escoval, Leovac, Bradarić (od 90′ Capan), Grahovac, Heber (od 83′ Puljić), Pavičić, Črnic (od 56′ Kvržić), Čolak.

Lokomotiva: Šemper, Musa, Ivanušec, Knežević (od 79′ Krajinović), Majer, Barić, Havojić, Kolinger, Šunjić, Majstorović, Krstanović (od 74′ Radonjić).