Rijeka pobijedila Osijek i izborila finale Kupa protiv Dinama

ARHIVA

ARHIVA

Iako je Rijeka držala cijelo vrijeme konce u svojim rukama, ključan trenutak u raspletu utakmice u Gradskom vrtu dogodio se u 49. minuti kada je Zoran Lesjak zbog udaranja Marka Vešovića zaradio izravni crveni karton.

Osijek – Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 2:0 u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske, te su tako osigurali plasman u finale Kupa Hrvatske gdje će odmjeriti snage sa zagrebačkom Dinamom 31. svibnja u Varaždinu.

Rijeci nije trebalo dugo da iskoristi brojčanu nadmoć. Andrijašević je ubacio s desne strane, Škorić je pokušao izbiti loptu ispred Gavranovića, ali lopta je na kraju završila u mreži Osijeka – 0:1.

Sve nedoumice nestale su u 57. minuti, Gorgon je povukao kontru, gurnuo loptu za Andrijaševića koji je ušao sam u kazneni prostor i poentirao – 0:2.

Veliku priliku imao je i Franko Andrijašević u 65. minuti, a u istoj akciji udarac Gorgona zaustavila je greda.

Iako je Osijek preko Ejupija imao prvu priliku na utakmici, Rijeka je bila ta koja je bila bliže pogotku. Prvi je pokušao Mišić, Gavranović je u petoj minuti zatresao mrežu, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

U 14. minuti Mišić je izveo treći korner za redom unutar jedne minute, a Kulušić sjajno pucao glavom. Vratar Malenica odličnom reakcijom spasio je gol.

Samo dvije minute kasnije Gavranović nije realizirao odličnu priliku nakon ubačaja Vešovića, te pokušaj Bezjaka s ruba kaznenog prostora.

Osijek je pokušao do pogotka doći u drugom dijelu prvog poluvremena, ali pokušaji s poludistance i nekoliko ubačaja nisu dali rezultata

Osijek je dvije izgledne prilike imao u završnici prvog poluvremena. Prvo je pokušaj Mioča s ruba kaznenog prostora otišao uz vratnicu, a zatim je Knežević pucao s 18 metara iz slobodnog udarca, a lopta je završila u živom zidu.