Rijeka pobijedila TNS i izborila treće pretkolo Lige prvaka

…ilustracija…

Rijeka je potvrdila pobjedu iz prve utakmice i sada čeka ishod ogleda između Red Bull Salzburga i Hiberniansa koji je na rasporedu u srijedu. Austrijski sastav u prvom ogledu na Malti slavio je 3:0.

Oswestry – Nogometaši Rijeke pobijedili su The New Saints, velškog prvaka, u 5:1 uzvratnom susretu drugog pretkola Lige prvaka odigranom na Park Hallu u Oswestryju.

Rijeka je na gostovanju u Oswestryju dominirala kroz cijelu utakmicu, ali uspjela je slomiti otpor domaćina tek u završnici prvog dijela. Na drugoj strani The New Saintsi su se uglavnom oslanjali na duge lopte i ubačaje u kazneni prostor nakon što bi izborili korner ili slobodan udarac.

U 41. minuti Matei je uzeo jednu loptu, sjurio se u kazneni prostor i nakon duplog pasa s Heberom, pospremio je u mrežu.

Inačce, Gorgon i Mišić dvama udarcima najavili su niz pokušaja s poludistance. Uslijedili su pokušaji Quigleyja (15′) s jedne i Hebra (16′) s druge strane, ali bez promjene rezultata.

Domaćin je najbliže golu stigao u 23. minuti. Obrana Rijeke zaspala je na trenutak, Rawlinson je ostao sam, a glavni sudac dosudio je indirektan udarac za domaćina nakon što je Mišić visoko podignuo nogu u nastojanju da otkloni opasnost.

Quigley je pucao nakon indirektnog udarca, ali živi zid Rijeke zaustavio je udarac.

U 32. minuti Bradarić je sjajno proigrao Gorgona koji je se našao u odličnoj poziciji, ali udarac je lako ukrotio vratar Harrison. Rijeka je sve naplatila u nastavku utakmice.

U 54. minuti Gavranović je primio dodavanje Bradarića, odlično se riješio pratnje i poentirao – 0:2.

Treći gol stigao je u 61. minuti. Gorgon je primio loptu na 15 metara i majstroski pogodio suprotne rašlje. Potez zbog kojega je zaradio i pljesak domaćih navijača.

Samo tri minute kasnije Župarić je sjajno proigrao Ristovskog koji se našao u završnici i poentirao – 1:4.

Uporni Saintsi stigli su do počasnog gola u 69. minuti. Brzu kontru The New Saintsa okončao je Cieslewicz preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora – 1:4.

Desetak minuta kasnije Mišić je sjajno proigrao Bradarića koji je izbjegao zaleđe i zatim nesebično dodao za Gavranovića kojem je preostalo gurnuti loptu u praznu mrežu – 1:5.

UCL, 2. kolo
The New Saints – Rijeka 1:5
Stadion Park Hall Oswestry
Gledatelja 2000
Sudac: Georghi Kabakov (Bugarska)
Strijelci: 0:1 Matei (41′), 0:2 Gavranović (54′), 0:3 Gorgon (61′), 0:4 Ristovski (64′), 1:4 Cieslewicz (69′), 1:5 Gavranović (79′)
Žuti karton: Routledge (The New Saints).
The New Saints: Harrison, Spender, Saunders, Rawlinson, Routledge, Brobbell, Fletcher (od 56′ Cieslewicz), Mullan, Quigley (od 62′ Draper), Edwards (od 65′ Holland), Pryce.
Rijeka: Sluga, Ristovski, Župarić, Elez, Zuta, Mišić, Bradarić, Vešović (od 51′ Gavranović), Gorgon (od 67′ Črnic), Matei, Heber (od 63′ Đoković).