Rijeka pobjedila Rudeš, Gorgon i Puljić potvrdili pobjedu

Rijeka je utakmicu, potpomognuta navijanjem s tribina koje je počelo u 37. minuti, prelomila u završnici prvog dijela.

Zagreb – Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 4:2 u utakmici 22. kola Hrvatski telekom Prve lige. Po iznimno hladnom i vjetrovitom vremenu bijeli su uspjeli slomiti otpor fenjeraša za 11. prvenstvenu pobjedu sezone.

Igrala se 59. minuta utakmice. Murić je sjajno gurnuo za Gorgona koji je izbio sam pred gol Rudeša, zaobišao vratara Rudeša i poentirao – 1:3! Bio je to trenutak koji je us-mjerio utakmice, iako je Rudeš i nakon trećeg gola Rijeke i dalje pružao odličan otpor.

Igrala se 41. minuta kada je Gorgon odigrao loptu na Pavičića koji je pao nakon kontakta u kaznenom prostoru, a sudac Matoc pokazao je na bijelu točku. Gorgon je bio siguran – 1:1.

Domaći nogometaši nisu se uspjeli snaći, a Rijeka je stigla do potpunog preokreta. Kvržić je ubacio s desne strane, Acosty je bio najviši za 1:2.

Bila je to potvrda pritiska Rijeke koju bijeli nisu uspjeli naplatiti sve do same završnice.

Rudeš je utakmicu otvorio ubačajem Juranovića kojega je Sluga uhvatio ispred gol crte. U 12. minuti Božić je pucao glavom preko gola, a u 14. minuti nakon kornera domaćin je zaradio najstrožu kaznu.

Nakon kornera, Sluga je izašao s gola i promašio loptu, a Matoc je zbog kontakta Lončara i Štrkalja pokazao na bijelu točku. Vuco je bio siguran – 1:0.

Dva udarca Puljića (19′, 20′) nisu pronašla put do mreže, a u 23. minuti Rudeš je stigao do prilike nakon greške Escovala u kaznenom prostoru Rijeke. Božić je pokušao proigrati Juranovića, ali Župarić je bio na mjestu. Rijeka je nakon trenutka djelovala konkretnije, ali bez prave ideje u završnici.

Rijeka je u 55. i 56. minuti imala dvije dobre prilike nakon ubačaja Mamića, ali Puljić u dva navrata nije dobro reagirao.

Nakon trećeg gola Rijeke, u 63. minuti Acosty je ostao sam u kaznenom prostoru, ali njegov udarac obranio je vratar Rudeša. Pet minuta kasnije Murić je izgubio jednu loptu, Juranović se sjurio sam prema golu Rijeke, ali Sluga je sjajno reagirao

Rijeka je mogla do četvrtog gola u 70. minuti, ali udarac Puljića brani vratar Rudeša, a isti ishod bio je u 73. minuti nakon lijepog udarca Murića.

I onda je stigla završnica u kojoj nije nedostajalo uzbuđenja i prilika. U 76. minuti uslijedila je velika gužva pred golom Rijeke, prvo su bijeli očistili jedan udarac s crte, zatim se zatresla mreža, ali pomoćni sudac označio je zaleđe

Na drugoj strani Rijeka je imala nekoliko prilika, ali tek u 78. minuti je stigla do novog gola.  Kvržić je ubacio oštru loptu koja je prošla kroz kazneni prostor, a Puljić je poentirao – 1:4.

Ali ni to nije bio kraj, Rudeš je uspio smanjiti u 81. minuti. Sluga je obranio prvi udarac, ali Juranović je pospremio drugi u mrežu – 2:4.

Hrvatski telekom 1. liga, 22. kolo
Rudeš – Rijeka 2:4

ZAGREB Stadion Kranjčevićeva. Gledatelja 0. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Vuco (15′-11m), 1:1 Gorgon (41′-11m), 1:2 Acosty (43′), 1:3 Gorgon (59′), 1:4 Puljić (78′), 2:4 Juranović (81′)

Žuti kartoni: Smoljo (Rudeš), Murić (Rijeka).

Rudeš: Banić (od 69′ Mrkonjić), Vuco, Pasariček (od 60′ Kovačević), Juranović, Silva (od 69′ Jukić), Božić, Štrkalj, Smoljo, Rožman, Halilović, Barić.

Rijeka: Sluga, Kvržić, Župarić, Escoval (od 46′ Velkovski), Mamić, Pavičić, Lončar, Murić (od 77′ Halilović), Gorgon (od 83′ Lepinjica), Acosty, Puljić.