Rijeka s dva pogotka uspješnija od Slavena – Punčec i Črnic prekinuli post od 92 dana

Potvrda Rijekine pobjede stigla je u 87. minuti. Gavranović je pucao, vratar Slavena je kratko odbio, a Črnic poentirao – 2:0.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 2:0 u utakmici 19. kola Hrvatski telekom Prve lige. Izabranici Matjaža Keka prekinuli su tako niz od 92 dana bez pobjede na domaćem travnjaku u prvenstvu upisavši desetu ligašku pobjedu.

Rijeka je povela u 11. minuti. Korner za Rijeku. Mišić je ubacio, Punčec je bio najviši i poentirao – 1:0. Bio je to ujedno prvijenac za Roberta Punčeca.

Gol je stigao u pravom trenutku nakon što su gosti propustili veliku priliku na otvaranju u petoj minuti.

Ivanovski je gurnuo za Tatara koji je ostao sam ispred Sluge, ali vratar Rijeke odlično je obranio.

Nakon pogotka Punčeca, Rijeka je zaprijetila i u 17. minuti. Mišić je opet ubacio, lopta je došla do Kvržića koji je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, ali Marković je bio siguran.

Tri minute kasnije u glavnoj ulozi ponovo je bio Kvržić. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, lopta je došla do Kvržić je potegnuo s dvadesetak metara, a lopta je prohujala pored gola.

Slaven je pokušao povezati konce u igri, ali nije uspijevao. Do kraja prvog poluvremena valja istaknuti jedino udarac Rebernika koji je u 32. minuti okušao udarac s 25 metara.

Rijeka je još jednom zaprijetila u prvom dijelu. Mišić je u 37. minuti izveo slobodan udarac i odlično ubacio, Acosty je pucao glavom, ali lopta je prošla uz vratnicu.

Otvaranje drugog poluvremena donijelo je udarac Acostyja s dvadesetak metara i pokušaje Slavena da organizira napade koje je riječka obrana redom zaustavljala.

U 69. minuti Mišić je ubacio na drugu vratnicu, ali Puljić u padu nije uspio pogoditi okvir gola.