Rijeka se plasirala u polufinale Kupa – Golovima Hebera i Gorgona zaustavljena Lokomotiva

Ključni trenutak utakmice dogodio se krajem prvog poluvremena. Tijekom čišćenja lopte na Lončaru je grubim uklizavanjem s dvije noge startao Myrto Uzuni i zaradio direktni crveni karton.

Zagreb – HNK Rijeka plasirao se u polufinale nogometnog Kupa Hrvatske, a nakon preokreta na gostovanju kod Lokomotive u Zagrebu, riječki su igrači slavili rezultatom 2:1.

Ključni trenutak utakmice dogodio se krajem prvog poluvremena. Nakon poluizgledne prilike Lokomotive i „nesporazuma“ u obrani Rijeke domaćini su ugrozili riječki gol, ali situacija je „spretno i sretno“ raščišćena. No, tijekom čišćenja lopte na Lončaru je grubim uklizavanjem s dvije noge startao Myrto Uzuni i zaradio direktni crveni karton.

Tako je Lokomotiva ostala s igračem manje u situaciji kada se činilo da će na odmor otići s velikim kapitalom – golom prednosti zasluženim u 19. minuti. Lecjaks je tada ubacio s lijeve strane, Radonjić je bio najviši i matirao Slugu.

Brojčanu prednost u nastavku utakmice igrači NK Rijeke dobro su iskoristili i vrlo brzo preokrenuli rezultat. U 54. minuti izjednačio je Araujo Dos Santos Heber. Nakon napada Riječaja, Lecjaks je pokušao izbiti jednu loptu, ona se sretno odbila do usamljenog Hebera na rubu kaznenog prostora, a napadač Rijeke je poentirao!

Deset minuta kasnije, Kvržić je sjajno proigrao Gorgona koji je odlično pogodio za vodstvo Rijeke i tako srušio domaćinima nade u iznenađenje.