RK Zamet Ligu za ostanak zaključio ostankom na prvom mjestu tablice!

Kod RK Zamet istaknuo se Dunato s ukupno 7 pogodaka te Tomljanović i Mozetić s 5, dok su se kod ekipe Karlovca istaknuli Obranović sa 7 pogodaka i Crnković sa 6.

Rijeka – Iza rukometaša Zameta je sezona koju su zaključili prvim mjestom u ukupnom poretku Lige za ostanak s ukupno 26 bodova. U 10. kolu dočekali su ekipu Karlovca koju su pobjedili rezultatom 38:27 te tako nastavili uspješan niz koji ih je doveo do izvrsne završnice.

U prvih nekoliko minuta utakmice igralo se gol za gol, a već u 6. minuti, nakon četiri uzastopna gola od kojih dva daje Chen, a po jedan Vučko i Martinović, Zamet je u prednosti s 3 gola razlike. U 11. minuti Dunato niže tri gola te tako Zamet uvjerljivo bježi Karlovcu, a nakon još tri uzastopna gola Vučka, Kružića i Starčevića Zamet je postigao razliku od 8 golova. Karlovac pokušava izboriti manju razliku, no Zamet igra samouvjereno i vrlo odlučno te u drugom dijelu prvog poluvremena ponovno ima niz od 5 pogodaka pa se na odmor ide s čak 13 razlike.

U drugom poluvremenu Karlovac ponovno pokušava smanjiti razliku, no od 36. minute Zamet ponovno niže tri uzastopna gola načinovića, Mozetića i Tomljanovića. Drugi dio poluvremena okarakterizirala je dinamična igra s obje strane u kojoj Zamet ipak ne dopušta Karlovcu da smanji razliku te na koncu odnosi uvjerljivu pobjedu rezultatom 38:27.