Robert Matulja pobjednik 22. međunarodne riječke regate RU jedrilica

Rijeka – Drugi dan 22. međunarodne riječke regate RU jedrilica obilježila je bura promjenjivog smjera, ali i znatno jača nego prvog dana. Natjecatelji su uglavnom koristili srednji set jeadara za jači vjetar iako je u nekim trenucima bilo refula bure i za još manja jedra. Regatni odbor ponovno je imao dosta težak posao postavljanja kursa, ali je svejedno uspio dovršiti još četiri jedrenja što je bilo najviše moguće u takvim uvjetima. Iako nisu započela finalna jedrenja, rezultati su ostali valjani nakon serije od 6 kvalifikacijskih jedrenja u dvije grupe koje su se mijenjale temeljem poretka u svakom prethodnom jedrenju.

Robert Matulja iz JK Opatija osvojio je naslov pobjednika boljim plasmanom u zadnjem jedrenju nakon što je ne samo u ukupnom broj bodova nego i s 3 prva i 2 druga mjesta bio izjednačen sa Zvonko Jelačićem iz JK Zenta (Split). Treće mjesto osvojio je Ante Kovačević iz JK Zenta, Split s 3 boda zaostatka.