Rukometašima i rukometašicama Matulja medalje u Slovačkoj

Sarius cup @ Slovačka

Prešov / Matulji – Rukometaši Matulja osvojili su srebrnu medalju u kategoriji do 15 godina, a rukometašice Matulja broncu u kategoriji djevojaka do 15 godina na 4. Međunarodnom ljetnom omladinskom turniru održanom od 24. do 26. kolovoza u Prešovu u Slovačkoj.

Na turniru su nastupile 54 ekipe iz 11 zemalja: Austrije, Bugarske, Češke, Hrvatske, Mađarske, Litve, Poljske, Rumunjske, Rusije, Slovačke i Srbije. Momčadi su se natjecale u muškim i ženskim kategorijama do 13, do 15, do 17 i do 19 godina. Osim matuljskih ekipa, Hrvatsku su zastupale i momčadi iz Rijeke (Trsat), Virovitice te Dugog Rata.

Rukometaši Matulja u kategoriji U15 u polufinalu su pobijedili ekipu AH Minaur Baia Mare iz Rumunjske 17:9, da bi u finalu bili nadigrani od domaćina Tatran Prešov spol. s.r.o.A s 19:13. Najboljim golmanom proglašen je Leon Večerina iz RK Matulji, a u najbolju postavu izabrani su i Marino Žepina i Dorijan Pešutić.

Rukometašice Matulja do polufinala su stigle neporažene, gdje su izgubile od ekipe Dragunas Klaipeda iz Litve 13:17, te u borbi za treće mjesto pobijedile HK Veselí nad Moravou iz Slovačke s 20:10. U najbolju postavu izabrana je i igračica Matulja Emma Dragojlović.