Treći uzastopni prvenstveni poraz – Rijeka izgubila na Maksimiru

…ilustracija…

Dinamo je nakon 14. kola pobjegao na devet bodova prednosti.

Zagreb – Nogometaši Rijeke poraženi su od Dinama 1:3 u utakmici 14. kola Hrvatski telekom Prve lige. Izabranici Matjaža Keka doživjeli su treći uzastopni prvenstveni poraz (Istra 1961, Osijek) i Dinamo je nakon 14. kola pobjegao na devet bodova prednosti.

Igrala se 49. minuta kada je, nakon kornera, jedna visoka lopta došla do Soudanija koji je ostao sam u blizini gola i lijepim udarcem, okrenut leđima golu, zatresao mrežu Rijeke – 2:1.

Bio je to trenutak koji je gurnuo utakmicu na stranu Dinama, koji je pobjedu potvrdio u 79. minuti. Olmo je oduzeo loptu i gurnuo loptu u prostor Soudanija, koji je još jednom izbio sam pred gol Rijeke i poentirao – 3:1.

Na drugoj strani, u drugom poluvremenu, Gorgon je u 61. minuti potegnuo iz slobodnog udarca s 35 metara, a Livaković je boksao loptu.

U 70. minuti, nakon kornera i povratne lopte, Soudani je ponovo ostao sam u blizini riječkog gola, ali njegov udarac glavom otišao je preko grede.

Osam minuta kasnije Kvržić je napokon dočekao loptu na lijevoj strani i ubacio. Pavičić je smirio prsima i lijepo pucao iz okreta, ali lopta je otišla iznad grede

Nakon trećeg gola, Soudani je još jednom pobjegao obrani Rijeke, ali udarac s ruba kaznenog prostora otišao je pored gola.

Početno ispitivanje snaga nije donijelo niti jednu priliku, a Rijeka je sjevnula u devetoj minuti. Acosty je pobjegao po desnoj strani i ubacio loptu. Puljić nije stigao do lopte, koja se zatim odbila do Acostyja koji ju je pospremio u mrežu.

Nogometaši Rijeke slavili su pogodak već desetak sekundi kada je pomoćni sudac Borut Križatić označio zaleđe. Ipak, u konzultaciji s glavnim sucem Igorom Pajačem priznat je pogodak. Rijeka je na kraju ipak povela u Maksimiru – 0:1.

Dinamo je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 21. minuti. Gojak se izborio za prostor u kaznenom prostoru. Sluga je izašao s gola i zatvorio kut, Gojak je odigrao za Olma koji je pucao u srcu kaznenog prostora na prazan gol, a lopta je zapela u “šumi” riječkih nogu.

Dinamo je izjednačio u 29. minuti. Rijeka nije uspjela očistiti ubačaj Soudanija. Sluga je obranio prvi udarac Ademija, lopta se odbila do Mora koji je pospremio loptu u mrežu – 1:1.

Do kraja prvog poluvremena obje momčadi su imale po jednu priliku. U 37. minuti Moro je gurnuo loptu u prostor za Soudanija koji je krenuo sam prema golu, te je iz uskog kuta pokušao zatresti mrežu, ali Sluga je siguran.

Minutu kasnije riječka obrana zakomplicirala je sama sebi život. Ipak, Sluga je bio spreman i požrtvovnom intervencijom “izboksao” loptu.

U 39. minuti Acosty se još jednom oslobodio na desnoj strani, ali udarac je završio u vanjskoj strani mreže.

Hrvatski telekom 1. liga, 14. kolo
Dinamo – Rijeka 3:1

Stadion Maksimir
Gledatelja 8556.
Sudac: Igor Pajač (Zelina)
Strijelci: 0:1 Acosty (9′), 1:1 Moro (29′), 2:1 Soudani (49′), 3:1 Soudani (79′)
Žuti kartoni: Pavičić, Maleš, Bradarić (Rijeka).

Dinamo: Livaković, Soudani (od 90′ Ćorić), Sosa, Doumbia, Ademi (od 78′ Henriquez), Carvajal, Rrahmani, Gojak, Sigali (od 51′ Lešković), Benković, Moro.

Rijeka: Sluga, Mavrias, Punčec, Župarić, Zuta (od 52′ Kvržić), Maleš, Bradarić, Acosty (od 87′ Heber), Pavičić, Gorgon, Puljić (od 61′ Črnic).