U OKU KAMERE Svaki napad Opatijaca opasan i konkretan

Opatija je priredila čak 11 šansi na utakmici protiv ekipe iz vrha ljestvice

Rijeka – Sigurna pobjeda Opatije protiv Kurilovca. Gosti su na Kantridu došli kao petoplasirana ekipa s devet bodova plusa u odnosu na desetoplasiranu Opatiju, no kao ekipa iz vrha ljestvice izgledali su samo uvodnih i zaključnih desetak minuta, kada je sve bilo riješeno. Dok je utakmica plivala u neizvjesnosti, sigurnost Opatijcima unosili su stoperi Vlatković u Bertoša. Opatija je imala mnoštvo šansi. Čak deset puta opasno je prijetila Kurilovcu i fulala penal. Gosti tehnički potkovani, lijepo šaraju terenom, no nekonkretnost kao da je zaštitni znak mlade ekipe. S druge strane, Opatija ide okomito, gotovo svaki napad Opatijaca je opasan. Toni Rudan isticao se centaršutevima, a Pejanović bjegovima.

U šestoj minuti Bogolin ne zabija u situaciji jedan na jedan nakon velike pogreške gostujuće obrane. U 13. minuti Rexhepi je bio prekratak nakon oštrog ubačaja Rudana. Da se odlučio uklizati možda bi Opatija povela. U 17. minuti opet greška obrane gostiju. Bogolin se odlučio na lob, ali je mogao bolje reagirati. U 19. minut nakon odbijanca, Bogolina ruše na pet metara od gola. Penal za Opatiju. Bogolin je siguran za vodstvo. Dvije minute kasnije mrtva šansa za goste, lopta prolazi tik uz stativu nakon šuta s desetak metara iskosa. U 24. Pejanović dobro puca glavom nakon ubačaja Rexhepija. Četiri minute kasnije Rexhepi prijeti nakon centaršuta Rudana. U 34. minuti zaprijetili su gosti. Vlatković izbija u korner i spašava vrata. U 45. Pejanović je na pola koraka da izbije sam pred golmana, no branič gostiju u zadnji tren izbija loptu.

U prvoj minuti drugog dijela Opatija stiže do 2:0. Ugrina puca iskosa, vratar gostiju odbija do Pejanovića koji pogađa za 2:0.

U 52. Josip Rudan centrira, Pejanović zamalo pogađa kut glavom. Ugrina izlazi nakon samo osam minuta zbog ozljede. Bogolinu u 60. minuti loptu s crte skida branič kad je vratar već bio svladan. Potom iz slobodnjaka dobro gađa Kovačević. U 67. Pejanović juri kroz obranu crvenih, prolazi i vratara za 3:0. U 72. gosti pucaju sa dvadesetak metara. Četiri minute kasnije zvoni stativa nakon udarca gostiju s 20 metara, no i Iveša je bio na lopti. U 89. opet je srušen Bogolin za penal, no Toniju Rudanu golman brani udarac s bijele točke. I za kraj, nakon dobrog prodora Bogolina, Rudan puca preko gola.

OPATIJA – KURILOVEC 3:0 (1:0)