U pravoj golijadi Opatijci uvjerljivo svladali Stupnik

Sljedeće kolo, za tjedan dana, Opatijci ponovo u ulozi domaćina, kad im u goste stiže NK Samobor.

Opatija – Uvjerljiva i lagana pobjeda Opatijaca u utakmici s nedoraslim protivnikom (Stupničani vjerojatno sele u niži rang), odigranoj pred malim brojem gledatelja (40-tak), obzirom da se igralo u isto vrijeme kada se na obližnjoj Rujevici igrao Jadranski derbi Rijeke i Hajduka. Već u prvoj akciji Opatijci su zatresli mrežu, no na intervenciju drugog pomoćnog suca, sutkinja Pejić, poništila je zgoditak Matovine, zbog navodnog igranja ruke.

Ono što nije uspjelo domaćinu, pošlo je za nogom gostima, koji su u prvoj svojoj akciji, lijepim lob udarcem Šporčića, poveli u 5 minuti susreta. No, njihovo ( veliko ) slavlje, trajalo je vrlo kratko, jer već u 6′ Alen Matovina, ( nakon Lazićeve asistencije glavom ) izbjegava zaleđe, izlazi sam pred vratara gostiju i ispod njega gura loptu u praznu mrežu – 1:1. Dvije minute kasnije, gosti su ponovo u prigodi povesti, no jak i snažan udarac Batarila-Čerdića s 10 m, vratar Magaš odbija u korner. U 13′ Opatijci preko J.Rudana probijaju desnu stranu gostiju, a povratnu loptu Lazić posprema u mrežu za vodstvo domaćina – 2:1. U 15′ J.Rudan ponovo u ulozi asistenta, dugom loptom pronalazi Matovinu, koji iskosa izlazi sam pred gostujućeg vratara i svojom ljevicom s 15 m “probija” vratara za 3:1. U 24′ i 27′ Pejanović se mogao upisati u strijelce, ali najprije njegov udarac glavom od trave odlazi malo iznad vratnice, a potom , iako sam i neometen, gostujući vratar njegov udarac odbija u korner. Gosti ponovo prijete u 35′ kad je Brčić mogao zaključiti lijepu akciju, ali iako neometen i usprkos činjenici da su vrata Opatije bila prazna, njegov traljav udarac s 10 m odlazi daleko pokraj vratiju. Svoju treću izglednu prigodu, Pejanović koristi u 40′, kad se sam izborio za jednu tzv, “ničiju” loptu na 20-tak metara od vratiju, krenuo sam prema golu i rutinski pogodio nebranjeni dio mreže za 4:1.

Početkom drugog poluvremena, Pino Kovačević je mogao ( i trebao ) povećati vodstvo Opatijaca, ali je prvi puta njegov udarac s 3 m, vratar gostiju obranio, a drugi put , iako sam na drugoj stativi, glavom umjesto u gol,lopta odlazi pokraj desne stative. U 53′ Lucićev prizemni udarac s 25 m pogađa stativu, a samo minutu kasnije Lazić iz blizine postiže svoj drugi, a Opatija peti gol – 5:1. Minutu kasnije, domaći vratar gostima skida “zicer”, a u 55′ J. Rudan treći put u ulozi asistenta, a Alen Matovina postiže hat-trick za 6:1. Slijedi razdoblje utakmice, koja je više ličila na prijateljsko i opuštajuće odmjeravanje snaga, u kojem su gosti postigli dva zgoditka ( Soldo i ex junior Opatijaca, na studiju u Zagrebu, Tercolo ), a sin trenera Opatijaca, Baltazar Bogolin u samoj završnici propustio dvije više nego izgledne prigode da se prvi put, u seniorskoj kategoriji, službeno upiše u listu strijelaca, u situacijama, kad je bilo teže promašiti, nego pogoditi.

3. HNL ZAPAD
Datum: 13.05.2017.
Kolo: 26
Kategorija: SENIORI
Igralipte: NK Opatije
Suci: Ivona Pejić ( Zagreb ), Kristian Brezić ( Zagreb ), Hrvoje Vrbanec ( Zagreb ), 4.sudac: Sabina Bolić ( Zagreb )
Delegat: Lidija Kunštek ( Zagreb )
Doktor: dr Lovro Tkalčić

NK OPATIJA – NK STUPNIK 6 : 3 ( 4 : 1 )
Magaš, J.Rudan, Lucić, Kolić, Pejanović, Matovina (65′ Krešić), Šolić, Petrović, Furijan (33′ Kovačević), Lazić (71′ Bogolin ), Dadić
Trener: Zoran Bogolin

NK STUPNIK: Maglica, Brčić, Perić (63′ Lončarić), Ivančić, Batarilio-Čerdić (77′ Tercolo),T.Adžić, M.Adžić, Šporčić, Grabovac (63′ Koritnik), Soldo, Svetić
Trener: Zvonimir Žunić

Strijelci: 0:1 Stipe Šporčić u 5′, 1:1 Alen matovina u 6′, 2:1 Danijel Lazić u 13′, 3:1 Alen Matovina u 15′, 4:1 Antonio Pejanović u 40′, 5:1 Danijel Lazić u 52′, 6:1 Alen Matovina u 55′, 6:2 Filip Soldo u 62′, 6:3 Vito Tercolo u 86′

Žuti karton: Batarilo-Čerdić, M.Adžić ( NK Stupnik )