U Rogoznici održana regata radio upravljivih jedrilica – Natjecatelji JK Opatija ostvarili zapažene rezultate

ARHIVA

Robert Matulja osvojio je drugo, Paolo Mavričić šesto, a Robert Grubiša deveto mjesto.

Rogoznica – 12. Rogoznički kup i Otvoreno Prvenstvo Hrvatske za radio upravljive jedrilice klase International One Metre (IOM) održani su prošlog vikenda u organizaciji Jedriličarskog kluba Val iz Šibenika.

Na regati su nastupila 42 modelara jedriličara iz devet država, dok su boje Jedriličarskog kluba Opatija branili Robert Matulja, Paolo Mavričić i Robert Grubiša.
Nakon 11 održanih jedrenja prvo mjesto osvojio je Ante Kovačević iz splitske JK Zente. Robert Matulja osvojio je drugo mjesto, dok je treće mjesto osvojio Mirko Ukas iz JK Zenta. Paolo Mavričić osvojio je šesto mjesto,a Robert Grubiša deveto.

Ova regata bila je dobra proba za Europsko prvenstvo koje će se u travnju održati na istom regatnom polju. Na Europskom prvenstvu nastupit će 76 natjecatelja iz 18 država. Hrvatsku će zastupati deseteročlana reprezentacija uključujući i tri člana JK Opatije.