Vaterpolo: Opatijci uspješniji u prijateljskoj utakmici

Arhiva Liburnija.net

Ritam je bio veoma visok, s puno plivanja, u čemu su se Opatijci bolje snašli na početku utakmice.

Opatija – U prvoj prijateljskoj kontrolnoj utakmici pred početak 1.B HVL vaterpolisti Opatije minimalno su pobijedili tršćanski PN Trieste rezultatom 8:7.

Čitav susret igrale su se tvrde obrane u kojima su se posebno istakla dvojica vratara Jurišić i Čudina, tako da su prisutni gledatelji imali priliku vidjeti pravu prvenstvenu utakmicu. Ritam je bio veoma visok, s puno plivanja, u čemu su se Opatijci bolje snašli na početku utakmice, odnosno u prve dvije četvrtine kada su i stekli nedostižnu prednost od tri gola.

Predvođeni stupom obrane Damirom Glavanom igrači trenera Kancijanića u tom periodu su uglavnom lako zaustavljali gostujuće napade udaljivši im glavne pucače od gola i da nije bilo par jeftinih pogrešaka u fazi povratka u obranu, rezultat bi na poluvremenu bio puno izraženiji u korist domaćina.

U trećoj a posebno u posljednjoj četvrtini došla je do izražaja nešto bolja fizička sprema gostiju što oni maksimalno koriste te 1 i 20 sekundi do kraja utakmice dolaze na minimalni zaostatak. Za potpuni preokret ipak nisu imali dovoljno vremena tako da su Opatijci na kraju ipak upisali zasluženu pobjedu.