Vaterpolo: Polovičan uspjeh Opatijaca

vaterpolo_juniori…u nastavku teksta pročitajte kompletne izvještaje…
…županijska liga U – 13 – nova tri boda za vrh ljestvice…
…slovensko DP U – 13 – poraz u premijernom nastupu…

Opatija – Mlađi kadeti Opatije zabilježili su četvrtu pobjedu u sklopu županijske lige U – 13 sa kojom su privremeno skočili na sam vrh ljestvice. Oni su u utakmici 5. kola nakon ravnopravne igre na kraju ipak uspjeli slomiti borbene Crikveničane za konačnih 3 : 1.
Pobjeda je mogla biti i uvjerljivije izražena da su Opatijci iskoristili dva kaznena udarca.
CPK : Opatija 1 : 3
( 1 : 0, 0 : 1, 0 : 1, 0 : 1 )

CPK : Gašparović Mat., Gašparović Mar., Karlović A., Karlović B., Katnić D., Blašković, Katnić R., Cvetković, Baričević, Galić 1
Opatija : Sušanj, Fućak, Tončić, Krainer, Babić, Žigulić, Butorac, Brubnjak 1, Došen, Ivanković 1, Škorić, Deković, Frketić 1
Trener : Željko Šimac
vaterpolo_akcija
U prvoj utakmici slovenskog državnog prvenstva za kategoriju U – 13 dječaci trenera Šimca visoko su poraženi na domaćem bazenu od ekipe Branika iz Maribora. Nakon izjednačene prve dvije četvrtine u nastavku utakmice došla je do izražaja fizička snaga gostiju iz Slovenije koji treću dionicu riješavaju u svoju korist sa visokih 7 : 0 čime osiguravaju pobjedu.
Bazeni Kantrida
Gledatelja : 50
Suci : Aleš Blažić ( Ika ) i Dinko Lavrnja ( Rijeka )
Delegat : Albert Brala ( Rijeka )

Opatija : Branik 4 : 11
( 1 : 2, 1 : 1, 0 : 7, 2 : 1 )

Opatija : Sušanj, Fućak, Tončić 1, Bernetić, Babić, Žigulić, Butorac, Brubnjak, Došen, Ivanković, Kurti, Škorić, Frketić 3, Deković
Branik : Segič, Krajnc, Mak 6, Vec 1, Planinšić 1, Šauperl, Lakoše 3, Polanec
Trener : Robert Grubišić
“Natjecateljska komisija Vaterpolskog saveza Slovenije naknadno je poništila rezultat utakmice Opatija : Branik te je istu registrirala 10 : 0 u korist Opatije zbog toga što su za momčad Branika nastupila dvojica igrača starija od 13 godina”