Vaterpolo: Uspješan vikend opatijskih vaterpolista

vaterpolo_kadeti_trener…DP Slovenije U – 17 : Pobjeda u Ljubljani…
…Kvalifikacije za PH : Juniori korak bliže majstorici…
…kompletne izvještaje pročitajte u nastavku teksta…

Volosko – Uvjerljivom pobjedom u Ljubljani protiv AVK Olimpije opatijski juniori nastavili su takmičenje u prvenstvu Slovenije. Iako se utakmica igrala nedjelju rano ujutro te se još osjećao i umor od subotnjeg dvostrukog programa, Opatijci su ozbiljno shvatili svog protivnika i već u prvih sedam minuta napravili veliku i odlučujuću prednost koju su do kraja iz četvrtine u četvrtinu dodatno povećavali do konačnih 18 : 5 u njihovu korist.
Sljedećeg vikenda u sklopu 4. kola Opatijci gostuju u Kopru kod istoimenog protivnika.
Bazen na Kodeljevu
Gledatelja : 15
Suci : Carič i Gotovac ( Slovenija )
Delegat : Radonjič ( Slovenija )

AVK Olimpija : Opatija 5 : 18
( 2 : 7, 1 : 4, 2 : 3, 0 : 4 )

AVK Olimpija : Selan, Kondič, Čeljarič, Miladinovič 2, K.Sladič, Kmecl, M.Sladič, Brudar, Pranič 1, Medja 2
Trener : Jure Škof
Opatija : Čubranić, Paradžik, Muškardin, Ciklić, Vrdoljak, Popović 4, Blažić 2, Rakovac 2, Radetić 6, Rudan 2, Ćoza 2, Frković
Trener : Danijel Kancijanić
vaterpolo_akcija
Kvalifikacije za PH : Juniori korak bliže majstorici
Sa nove dvije pobjede, ovaj puta protiv zagrebačkog ZPK, opatijski vaterpolisti približili su se na korak odigravanju majstorice za plasman na finalni turnir osmorice najboljih juniorskih momčadi u Hrvatskoj.
Inače oba susreta odigrana su u Rijeci zbog toga što Zagrepčani nemaju uvjeta za odigravanje kvalifikacijskih utakmica u svom dimenzijama premalom bazenu u Daničićevoj ulici. Nakon uvjerljive pobjede u prvoj utakmici koja je završila rezultatom 15 : 5 u drugoj je došlo do malog opuštanja domaćih vaterpolista pa su gosti zahvaljujući ponajviše svom vrataru Vidaku izvukli relativno pristojan poraz izražen sa samo 4 gola razlike.
Opatijce do priželjkivanog doigravanja sa trećeplasiranom ekipom iz skupine prvoligaša ( Mladost, Medveščak i Primorje ) dijele još dvije utakmice protiv Zagreba koje po prikupljenim informacijama o snazi protivnika ne bi trebale predstavljati preveliki problem.