Tekst iz arhive. Stranice su u međuvremenu redizajnirane!
VIDEO: Cantastorie pred draškom plažom i petnaest pjesnika na međunarodnom festivalu @ Mošćenička Draga
Tako je nagradu za najbolji rad osvojila Ulrike Sbaschnik Nagy, drugo mjesto pripalo je Riti Falsone, a treću nagradu zaslužio je Marko Žele. Tri posebna priznanja dobili su Jadranka Gros Klabučar, Giacomo Scotti i Silvana Milotić.
Mošćenička Draga – Međunarodni pjesnički festival ''Sipar'' u Mošćeničkoj Dragi protekla dva dana na plaži po kojoj je dobio ime okupio je petanest autora iz Italije, Austrije i Hrvatske, koji su u međusobnoj interakciji stvarali nova djela, inspirirani ljepotama draškog prostora.
Četvrto izdanje manifestacije koju organizira Zajednica Talijana Mošćeničke Drage, uz potporu Ministarstva kulture, Primorsko-goranske županije i draške turističke zajednice imao je temu ''Živjeti slobodno, pobijediti strah, sačuvati mir'' u koju su sudionici trebali uklopiti i svoj osobni doživljaj plaže Sipar, Mošćeničke Drage i okruženja.
Druženje je rezultiralo s tridesetak predanih radova, među kojima je bilo vrlo kvalitetnog štiva, stoga je žiri uz tri redovne nagrade odlučio dodijeliti i tri posebna priznanja za radove koji su temu interpretirali na poseban način.
Tako je nagradu za najbolji rad osvojila Ulrike Sbaschnik Nagy, drugo mjesto pripalo je Riti Falsone, a treću nagradu zaslužio je Marko Žele. Tri posebna priznanja dobili su Jadranka Gros Klabučar, Giacomo Scotti i Silvana Milotić.
Uz autorski rad, maniefstacija je imala i zanimljiv popratni program na terasi Kuće kulture Betty, ali posebno atraktivne bile su ''cantastorie'' – pjevane recitacije i pjesme koje je izvodila ekipa predvođena Markom Želeom, ploveći barkom uz drašku plažu Sipar.
Kako je to izgledalo, provjerite u kratkom video-prilogu koji smo pripremili...
https://youtu.be/jgGjRamqkyU
Davor Žic / PodUčkun.net



