VIDEO, FOTO: Ludnica na San Siru – Rijeka šokirala Milan pa izgubila u 93. minuti

Nogometaši Rijeke poraženi su od Milana 2:3 u drugom kolu skupine D Europske lige. Četiri video priloga iz MIlana pogledajte u nastavku teksta, a nekoliko fotografija na ovom linku

Rijeka – U drugom kolu Europske lige, Rijeka je gostovala kod slavnog Milana, a bodovi su u šokantnoj zavšnici, nažalost, ipak ostali domaćinu. Rijeka je na San Siro istrčala nakon uvodnog domaćeg poraza od grčkog AEK-a (2:1), dok je Milan igrao na krilima visoke pobjede u Beču protiv Austrije (5:1).
Crveno-crni brzo su stigli do prednosti, s obzirom da je nakon samo 13 minuta igre Andre Silva odradio posao na lijevoj strani i iskosa naciljao suprotnu stranu Rijekinog gola za 1:0. Do drugog je pogotka Milan stigao nakon osam minuta drugog poluvremena. Tada je najsnalažljiviji poslije udarca iz kuta bio Musacchio za 2:0.

Igrala se 84. minuta kada je Acosty izbio sam pred Donnarummu i uspio smanjiti na 2:1, da bi Elez u 89. minuti realizirao kazneni udarac za izjednačenje na 2:2. Međutim, u četvrtoj minuti nadoknade Cutrone se dobro snašao pred Slugom i zabio za pobjedu Milana 3:2.

Trener Rijeke, Matjaž Kek, nakon susreta je bio vidljivo ljut i razočaran. Nije po običaju čestitao igračima i izrekao kurtoaznu rečenicu o tome kako su dali sve od sebe, ali nije išlo.

– Kada ovako dobiješ gol u devedeset i nekoj minuti, to više nije pitanje koncentracije, sreće ili nesreće. Neki igrači očito ne mogu odgovoriti zahtjevima, rekao je Kek, ne imenujući ipak nikoga.

– Neki ili ne mogu ili nemaju volje odraditi posao kako treba, zaključio je Kek.

U drugoj utakmici drugog kola Skupine D u Ateni su AEK i bečka Austria odigrali 2:2, pri čemu je oba pogotka za AEK postigao Marko Livaja. Milan tako vodi sa svih šest bodova, AEK ima četiri, Austria jedan, a Rijeka je bez bodova.

Četiri video priloga iz MIlana pogledajte u nastavku teksta, a nekoliko fotografija na ovom linku