VIDEO, FOTO: Nastavljen niz nepobjedivosti – Hajduk i Rijeka odigrali 1:1 na Poljudu

rijeka hajduk jadranski derbi 2017

Hajduk nije uspio prekinuti crnu seriju koja je sad došla do brojke od 18 uzastopnih utakmica bez pobjede protiv Rijeke. Riječani su izbjegli poraz i nastavili seriju neporaženosti ove sezone u HNL-u, ali ne mogu biti posve zadovoljni jer su ostali bez dva važna boda u borbi za naslov prvaka s Dinamom. Veliku fotogaleriju koja prati jučerašnji Jadranski derbi pogledajte na ovom linku…

armada poljud jadranski derbi 2017

Split – Nogometaši Hajduka i Rijeke na Poljudu su odigrali 1:1, u sklopu 24. kolu HNL-a, čime je nastavljen niz nepobjedivosti Rijeke u prvenstvu, ali i u samim Jadranskim derbijima.

Prvo poluvrijeme Splićani su igrali izrazito agresivno i imali su više izglednih prilika, ali su nogometaši Rijeke doći do izjednačujućeg gola. U 31. minuti Hamza Barry proigrao je Futacsa koji na tu loptu ne stiže, ali Hajduk je imao sreću da su se sudarili Prskalo i Ivan Martić, lopta se odbila na stranu gdje je na odbijancu najbrži bio Hamza koji preciznim udarcem pogađa uz bližu vratnicu za 1:0. Nekoliko minuta se ukazivala liječnička pomoć Martiću koji ipak nije mogao nastaviti utakmicu te ga je zamijenio Dario Čanađija.

Igrala se 82. minuta kada je Franko Andrijašević pobjegao obrani Hajduka i pao nakon kontakta u kaznenom prostoru, a Zebec je pokazao na bijelu točku. Bezjak je preuzeo odgovornost i poslao loptu u jednu, a Stipicu na drugu stranu – 1:1. Rijeka je krenula po pobjednički gol kojim bi zadržala šest bodova prednosti ispred Dinama, a već u 83. minuti udarac Gavranovića glavom prošao je pored vratnice.

matjaz kek jadranski derbi remi 2017

Utakmica je zbog bakljade Torcide produžena 6 minuta, ali je za vrijeme nadoknade jedan navijač Hajduka jednostavno ušetao u teren s palicom i očito je imao namjeru se obračunati s nekim. Srećom, većih posljedica nije bilo jer se huligan odlučio za neku vrstu prodike domaćim nogometašima te se na kraju mirno predao policiji. No treba reći kako je osiguranje na poljudskom stadionu potpuno zakazalo te je policiji trebalo oko dvije minute da dođe do huligana koji je sam čekao da netko dođe po njega i privede ga.

Podsjetimo, osim same utakmice, odlazak riječkih navijača u Split glavna je vijest u državi, a putovanje brodom “Zadar” pretvorilo se u neviđeni show od prolaska navijača kroz grad do fantastičnog ispraćaja iz riječkog porta.

Veliku fotogaleriju koja prati jučerašnji Jadranski derbi pogledajte na ovom linku…