VIDEO, FOTO: Nogometaši Rijeke poraženi od Olympiakosa – BIjeli promašajima propustili priliku za plasman u Ligu prvaka

Rijeka je tijekom utakmice imala nekoliko lijepih prilika, a najbolje su promašili Gorgon u 21. minuti kada je glavom s pet metara pucao pored gola, te Matei, koji je u 79. minuti izašao sam ispred vratara Olympiacosa i pokušao ga matirati lobom, ali je promašio cijeli gol. Atmosferu s Rujevice pogledajte u nastavku teksta, a veliku fotogaleriju na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke nisu uspjeli ostvariti plasman u Ligu prvaka. Bijeli su na Rujevici u uzvratnoj utakmici playoffa s minimalnih 1:0 izgubili od Olympiakosa, no nogometna ovogodišnja Euro priča nije završena jer Rijeku očekuje grupna faza Europske lige.

Olympiacos se u konačnici pokazao kao previsoka prepreka, a ključni trenutak dogodio se u 25. minuti. Gorgon je izgubio loptu na sredini terena, Odjidja je potegnuo kontru, proigrao Marina koji je poentirao – 0:1.

Rijeka je bolje otvorila utakmicu. Već u 13. minuti Gavranović se sjajano snašao u kaznenom prostoru, poslao loptu pored vratara Olympiacosa, ali braniči su uspjeli s gol linije izbiti loptu.

Uslijedio je udarac Mišića, a zatim sjajna prilika za Gorgona. Brza akcija otvorila je prostor Heberu koji je odlično ubacio, a Gorgonov pokušaj glavom otišao je pored gola.

Marin je sjajno pokušao u 31. minuti, ali Sluga je bio odličan. Samo minutu kasnije Rijeka je imala puno sreće.

Nakon što je lopta kružila u kaznenom prostoru, Vuković je ostao sam, ali vratnica je ovoga puta spasila Riječane.

Gosti su blizu gola bili i u 34. minuti, Marin je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je pogodila Vukovića i prošla blizu vratnice.

U nastavku akcije Rijeka je krenula po gol nade. Olympiacos je u 53. minuti nespretno izgubio loptu pred svojim golom, Gorgon je gurnuo za Mišića koji u sjajnoj poziciji na 15 metara puca preko gola.

Samo minutu kasnije nova velika prilika za Rijeku. Gorgon je sjajno primio dugu loptu i proigrao Gavranovića koji je ostao sam pred grčkim golom, ali vratar Kapino odlično brani.

U 58. minuti Gorgon se riješio pratnje na desnoj strani, ali snažan udarac otišao je pored gola. Sedam minuta kasnije zaprijetio je Olympiacos. Figueiras je opasno pucao, ali lopta je otišla pored vratnice.

Hrvatski prvak je za ispadanje u play-offu Lige prvaka dobio tri milijuna eura, te još 2,6 milijuna eura za plasman u skupinu EL. Pobjeda u skupini EL donosi dodatnih 360.000 eura, dok je bod je vrijedan 120.000. eura. U slučaju osvajanja prvog mjesta u skupini Rijeka bi zaradila još 600.000 eura, a drugo mjesto donosi 300.000 eura. Ždrijeb skupina Europske lige održat će se u petak u Monacu u 13.00 sati.

Matjaž Kek nakon utakmice primao je čestitke svih prisutnih na odličnoj igri Rijeke. Teško je bilo utješiti nogometaše Rijeke koji su suznih očiju napustili travnjak svjesni da smo imali svoje prilike u odnosu s jakim Olympiacosom.

– Prošla je kvalitetnija ekipa i čestitke Olympiacosu, želim im sve dobro u Ligi prvaka, rekao je Matjaž Kek nakon utakmice.

– Igračima veliki kompliment za želju i voljni element. Kao sportašu najgore je kada primaš čestitke, a izgubio si, zaključio je Matjaž Kek.