VIDEO, FOTO: Rijeka hrabro pala na Gerlandu @ Lyon

hnk_rijeka_lyon

Minimalni poraz od Lyona od 1:0, bez obzira na kvalitativni pomak u igri u odnosu na gostovanje u Portugalu, nije nešto s čime bi trener Rijeke Matjaž Kek bio zadovoljan. Detalje provjerite u nastavku teksta, dok fotogaleriju objavljujemo uskoro.

Lyon – Riječka ekipa odlično se držala na Gerlandu protiv favoriziranog suparnika te je bila vrlo blizu da stigne i do drugog boda u atraktivnoj grupi, ali presudio im je pogodak Greniera iz 66. minute.

Hrabro je momčad Matjaža Keka parirala Lyonu, bez previše respekta prvo poluvrijeme stajali su na terenu i otišli na odmor s neriješenim rezultatom. Francuzi su pred kraj prvog dijela pojačavali tempo, Lacazette i Briand predvodili su napad, ali raspoloženi Vargić i dekoncentrirani braniči francuskog sastava bili su najzaslužniji što je poluvrijeme završeno bez golova. Utakmica je bila takva da je Rijeka lako moglo doći do boda. Ovako praznih džepova ide iz Lyona, a već u nedjelju slijede nove obveze.

– Mislim da je Lyon zasluženo pobijedio. Taman je takva bila razlika. Mogu biti zadovoljan samo nekim dijelovima naše igre. No opet se vidio problem promjene iz okvira HNL – a u utakmice Europske lige. Ovdje treba pojačati agresivnost i paziti na striktno pokrivanje. Naš najveći problem su bokovi u obrani.

– Vrlo nas brzo čeka Osijek, tamo je naša istina. Teško je kad ovako dosta naivno ostane bez bodova i bez energije. I iako je ovo bilo puno bolje nego u Portugalu, ja ne želim gubitnički mentalitet i slaviti ovaj minimalni poraz. Rekao sam i igračima da ne želim da se utakmicama Europske lige učimo, već da uživamo i igri. Mi možemo izgubiti utakmicu, ali ne smijemo biti gubitnici – zaključio je Kek.

U video prilogu pogledajte izjavu trenera Keka s press konferencije i izjavu igrača Anasa Sharbinija

TIJEK UTAKMICE…
PRVO POLUVRIJEME

0′ Početak utakmice, početni udarac Rijeka

5′ Prvi udarac u okvir gola Lyona .- Maleš s 25 m, brani Lopes, nije uopće bilo loše

9′ Prva kontra Lyona, lijepo je prošao Briand, dao za samog Lacazettea, ali pravovremen je u istrčavanju bio Vargić i odnio loptu s noge Laccazetta. Žuti karton dobio je Laccazette zbog simulacije.

11′ Opasan udarac Greniera s 16 m. Plasirano, ali ipak iznad gola. Opet je to bila polukontra Lyona

24′ Žuti karton Mujanović zbog prekršaja

31′ Nakon dugo vremena evo i jednog udarca na gol. Mujanović s 25 metara iz izrađene akcije, metar preko gola.

34′ Greška na sredini terena Mujanovića, izbacila je Greniera u dobru priliku, ali špic udarac s 20 metra Vargić odbija prsima…

38′ Opasan ubačaj Lacazetta, ali paralelnu loptu s gol linijom ipak ne zahvaća nitko od igrača u plavim dresovima

39′ Opet je opasno bilo pred vratima Vargića, Lacazette iz mrtvog kuta s par metara promašuje cijeli gol

45′ Vargić brani slobodan udarac Greniera u stilu nekadašnjeg igrača Lyona Juninha…bilo je nezgodno ali odmah nakon toga sudac svira kraj prvog poluvremena

hnk_rijeka_lyon_1

DRUGO POLUVRIJEME

47′ Obrana Vargića na udarac Laccazetta iz sredine

48′ Odlična prilika za Benka, glavom je pucao na centaršut Mujanovića, ali lopta prolazi kraj gola Lopesa

54′ Žuti karton za Bertošu zbog oštrog prekršaja na oko 35 metara od gola

56′ Kapa do poda Vargiću – skida Lacazettu prvu pravu priliku na utakmici. S 10 metara neometan je bio napadač Lyona

57′ Zamalo pogodak za Rijeku….Alispahić je s 15 metara zahvatio centaršut Mujanovića…desnom nogom uz samo vratnicu

65′ Promjena Rijeka – ulazi Brezovec, izlazi Kvržić

68′ GOL! 1:0 za Lyon, Grenier! Dobar centaršut Malbranqua iskoristio je reprezentativac Francuske i glavom s par metara pogodio mrežu Vargića

69′ Promjena Lyon – ulazi Tolisso, izlazi Dabo

74′ Promjena Rijeka – ulazi Sharbini, izlazi Pokrivač

75′ Promjena Lyon – ulazi Benzia, izlati Lacazette

81′ Rijeka pokušava, ali sad se Lyon čvrsto brani.

82′ Udarac Benka netko od igrača Lyon skreće u korner. Dobru je asistenciju imao Sharbini

83′ Izmjena Rijeke – ulazi Krstanović, izlazi Alispahić

84′ Probao je i glavom Krstanović, ali je bio u kontaktu s vratarom Lopesom, pa nije imao čisti udarac

85′ Promjena Lyon – ulazi Mvuemba, izlazi Malbranque

Utakmicu prati 30.461 gledatelj

90′ Igrat će se još 3 minute sudačkog dodatka

KRAJ UTAKMICE U LYONU: Lyon – Rijeka 1:0